Strona główna   |   Kontakt i lokalizacja

 

Wydarzenia roku 2019
Dom Pomocy Społecznej "DIANA"

 

STYCZEŃ 2019
04.01.2019
WYCIECZKA DO "ŻYWEJ" SZOPKI W SZCZYRZYCU

Korzystając z uroków zimy i okresu świątecznego nasi Mieszkańcy wraz z Personelem wybrali się do Szczyrzyca, aby tam zobaczyć szopkę z żywymi zwierzętami, utworzoną przy klasztorze Ojców Cystersów. Atrakcji było co niemiara, każdy  znalazł swego ulubieńca. Wystrój szopki i kolędy płynące z głośników tworzą razem niezwykłą  atmosferę w Szczyrzycu.

Loading ....

09.01.2019
II MIEJSCE DLA PANA AURELIEGO W POWIATOWYM KONKURSIE NA EKOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Gospodarowania Nieruchomościami i Ochrony Środowiska, Powiatowe Centrum Ekologiczne, Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na początku grudnia ogłosiły konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Wpłynęło 176 prac, spośród których komisja konkursowa wybrała ich zdaniem najładniejsze w sześciu kategoriach, biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia, folkloru, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność wykonania, a także wykorzystanie materiałów naturalnych.
Stroik wykonany w ramach terapii zajęciowej przez Mieszkańca naszego Domu – pana Aureliego – zdobył II miejsce! Serdecznie gratulujemy!


10.01.2019
AKTYWNIE NA ŁYŻWACH

Sport to zdrowie, zatem wypoczywamy aktywnie  również zimową porą. Tym razem na lodowisku w Mszanie Dolnej.

Loading ....

16.01.2019
GOŚCIMY KSIĘDZA PROBOSZCZA Z KOLĘDĄ

Ksiądz Wiesław – proboszcz parafii Kasina Wielka, nawiedził dziś nasz Dom, odprawiając mszę świętą oraz kolędując i modląc się z Mieszkańcami. Szanowny Gość poświęcił również budynek i błogosławił Domownikom na cały następny rok. Serdeczne Bóg zapłać!

Loading ....

23.01.2019
"Z KOLĘDĄ NA USTACH" DO MSZANY DOLNEJ

Nasi Mieszkańcy uczestniczyli dziś w zabawie zorganizowanej przez Dyrekcję, Personel oraz Mieszkańców DPS Mszana Dolna. Nie obyło się bez wspólnego radosnego śpiewu kolęd, występu zespołu regionalnego, ciepłego poczęstunku, konkursów z nagorodami, pamiątkowych zdjęć i dyplomów oraz karnawałowych tańców na parkiecie mszańskiej remizy strażackiej. Za ten radosny czas dziękują szczególnie panowie: Leszek, Krzysztof J., Franciszek, Krzysztof P. oraz pan Marek.

Loading ....

24.01.2019
PRZEDSTAWIAMY JASEŁKA

Dzisiaj w naszym Domu odbyło się przedstawienie teatralne ,,Jasełka”. Mieszkańcy wraz z Personelem zaangażowali się w swoje role i wystawili wspólnie piękną a zarazem humorystyczną sztukę. Oprawę muzyczną  zapewnił nam zespół muzyczny z Limanowej ,,CONFESSIO”, któremu serdecznie dziękujemy za gościnny występ.

Loading ....

24.01.2019
60.te URODZINY PANA BOLESŁAWA

Głośne "STO LAT, STO LAT!" zagrał i zaśpiewał dziś dostojnemu Jubilatowi przebywający u nas na gościnnych jasełkowych występach zespół ,,CONFESSIO” z Limanowej. Nie mogło zabraknąć pysznego urodzinowego tortu oraz wielu serdecznych życzeń. Panu Bolkowi winszujemy błogosławieństwa bożego na dalsze lata życia  oraz wszelkiej pomyślności!

Loading ....

31.01.2019
NARCIARZE NA STOKU LUBOMIERZ SKI

Kolejny krok w przód! Dzisiaj Mieszkańcy naszego Domu mieli przyjemność poznać arkana narciarstwa zjazdowego pod opieką instruktora pana Artura Żaby, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za wspieranie aktywności sportowej naszych Mieszkańców.
Warunki na stoku były komfortowe, a zimowego słońca blask odbijał się na uśmiechniętych twarzach narciarzy. Dziękujemy Stacji Narciarskiej SKI Lubomierz za gościnę i sympatyczny aktywny pobyt.

Loading ....

 

LUTY 2019

04.02.2019
NA ŁYŻWY DO MSZANY DOLNEJ

Po szusowaniu na stoku narciarskim nadszedł czas na jazdę po lodzie. Dzisiejszy dzień przywitał nas korzystną pogodą, dlatego z werwą wybraliśmy się na mszańskie lodowisko. Pobyt tam dostarczył naszym Mieszkańcom wiele frajdy i dziecinnej radości, czego nie da się ukryć na zdjęciach.  

Loading ....

07.02.2019
"MISZMASZ..." W RABCE ZDRÓJ

Gościliśmy dziś po raz kolejny w kinie Śnieżka w Rabce Zdrój, tym razem oglądając najn0wszą polską komedię obyczajową "Miszmasz czyli Kogiel Mogiel 3". Film wprowadził nas w radosny nastrój, z którym powróciliśmy do Kasiny Wielkiej.


08.02.2019
GRAMY W KRĘGLE

Nasi Mieszkańcy chętnie poznają nowe miejsca i sposoby spędzania wolnego czasu, więc wybrali się dziś do nowootwartej restauracji "Parkowa" w Mszanie Dolnej, gdzie smaczne zjedli oraz rywalizowali między sobą na kręgielni. Wpisujemy "Parkową" na listę miejsc, w których można miło i aktywnie spędzić czas.

Loading ....

14.02.2019
OBCHODZIMY DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

Z okazji dnia świętego Walentego Personel i Mieszkańcy naszego Domu zorganizowali imprezę tematyczną połączoną z teleturniejem ,,Randka w ciemno”. Do zabawy dołączyły zaproszone Mieszkanki z zaprzyjaźnionego Domu z Mszany Dolnej. Spotkaniu towarzyszyły różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz udział w teleturnieju. Tak właśnie radośnie świętowaliśmy Dzień Zakochanych!

Loading ....

21.02.2019
SPACEREM NA NARTY – KASINA SKI

Korzystając z dobrych warunków atmosferycznych wybraliśmy się dziś na zimowy spacer do dolnej stacji wyciągu narciarskiego Kasina SKI, gdzie Mieszkańcy częstowali się w restauracji ciepłym napojem i przekąską, a dwójka naszych narciarzy - pan Damian i pan Grzegorz szusowali na nartach po stoku.

Loading ....

28.02.2019
OSTATKOWO-PĄCZKOWE ATRAKCJE U SĄSIADÓW

W Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej było dziś słodko, smacznie, kalorycznie i pachniało pysznymi pączkami. Byliśmy tam zatem i my, biorąc udział w konkursach, zabawach oraz w tanecznej  imprezie ostatkowej. Dziękujemy miłym Paniom za   zaproszenie na karnawałowe ostatki.

Loading ....


MARZEC 2019

05.03.2019
ZDROWOTNYCH KĄPIELI CZAS!

Gorące źródła to jest to! Na aktywny wypoczynek i relaks udaliśmy się do Chochołowa na termy, gdzie przywitał nas piękny widok Tatr. Z wielką radością korzystaliśmy z uroków Podhala i zdrowotnych właściwości wód termalnych. Zrelaksowani powróciliśmy pod Śnieżnicę.

Loading ....

08.03.2019
"ZAPAMIĘTAJ SOBIE: DZISIAJ JEST DZIEŃ KOBIET!"

Dziś święto Kobiet, więc Mieszkańcy naszego Domu uczcili je wraz z Paniami z DPS w Mszanie Dolnej, obdarowywyuąc je kwiatami i drobnymi słodkimi upominkami. Miłe Panie odwdzięczyły się poczęstunkiem, aromatyczną kawą oraz udaną zabawą taneczną.

Loading ....KWIECIEŃ 2019

03.04.2019
DROGA KRZYŻOWA "RAZEM NA GOLGOTĘ" W ŁAGIEWNIKACH

Wzięliśmy dziś udział w nabożeństwie drogi krzyżowej i liturgii słowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach. Organizatorzy – Mieszkańcy, Dyrekcja oraz Personel Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55 w Krakowie - zgromadzili ponad trzystu uczestników z różnych placówek dla osób
z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich. Spotkaniu przewodniczył bp. Jan Zając, który skierował do wiernych słowo, udzielił komunii świętej oraz pasterskiego błogosławieństwa.
Rozważania kolejnych stacji Męki i Śmierci Pana czytali Mieszkańcy DPSów, więc Kasinę Wielką reprezentował pan Andrzej  D. Nieśli oni również - z pomocą bliskich i opiekunów - krzyż.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom z DPS na ul.Krakowskiej 55 w Krakowie za czas pełen chrześcijańskich wartości, wzruszeń i zadumy, zakończony integracyjnym ciepłym poczęstunkiem w podziemiach Sanktuarium.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym w Kronice Krakowskiej: https://krakow.tvp.pl/42042577/droga-krzyzowa-mieszkancow-domow-pomocy-spolecznej oraz filmową relacją Organizatorów: https://www.youtube.com/watchtime_continue=11&v=-wo9MUVrFZQ

Loading ....

05.04.2019
PROWADZENIE DROGI KRZYŻOWEJ W KOŚCIELE PARAFIALNYM

Mieszkańcy naszego Domu chętnie integrują się z lokalną społecznością parafii Kasina Wielka,  m.in. poprzez prowadzenie drogi krzyżowej podczas cotygodniowego nabożeństwa odbywającego się w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele parafialnym.

Loading ....

07.04.2019
KIERMASZ WIELKANOCNYCH PALM

Korzystająz z przychylności Księdza Proboszcza parafii Kasina Wielka nasi Mieszkańcy z pomocą Personelu zorganizowali kolejny już kiermasz wielkanocnych palm, wykonanych w ramach terapii zajęciowej w naszym Domu. Mieszkańcy serdecznie dziękują Ofiarodawcom za wsparcie finansowe.

Loading ....

12.04.2019
DROGA KRZYŻOWA W RABIE NIŻNEJ

Pan Andrzej D., p.Andrzej W., p.Mariusz, p.Tadeusz oraz p.Franciszek wraz z panią Moniką rozważali dziś kolejne stacje Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana w kościele parafialnym w Rabie Niżnej. Po wielkopostnej modlitwie i mszy świętej skorzystali z zaproszenia i poczęstunku zorganizowanego w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej.

Loading ....

15-16.04.2019
PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MARYJNEGO W LICHENIU STARYM

Czas Wielkiego Tygodnia rozpoczęliśmy dwudniową integracyjną pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. Wraz z nami pielgrzymowali tam Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Mszany Dolnej oraz Makowa Podhalańskiego.  
Popołudniem dotarliśmy na miejsce - Wielkopolska przywitała nas słoneczną wiosenną pogodą. Po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma udaliśmy się do ogrodów Sanktuarium – na kamienną wysoką górę Golgotę, by tam odprawić drogę krzyżową. Kolejne stacje drogi Męki i Śmierci Pana pną się w górę prowadząc na szczyt – miejsce ukrzyżowania, z którego rozpościera się wspaniały widok. Po kolacji był czas na krótką indywidualną modlitwę w Bazylice przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.
Wielki Wtorek rozpoczęliśmy od udziału w porannej uroczystej mszy świętej odprawionej w Bazylice przez Gospodarzy Sanktuarium – Księży Marianów. Po śniadaniu zapoznaliśmy się z historią objawień w Lesie grąblińskim, historią Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, zwiedziliśmy Bazylikę oraz wybraliśmy się na spacer nad Jezioro Licheńskie do cudownego źródełka. Przed wyjazdem zaopatrzyliśmy się jeszcze w pamiątki z tego cudownego miejsca. Na południe Polski powróciliśmy późnym wieczorem, wspominając wciąż ten piękny Boży czas pielgrzymki.

Loading ....

ALLELUJA 2019

Niech radość ze Zmartwychwstania Pana wypełni każdy kąt naszego Domu oraz serca jego Mieszkańców. Radosnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Śmigusa Dyngusa drodzy Panowie i miłe Panie! Alleluja!

Loading ....

MAJ 2019

20.05.2019
MAJÓWKA W MSZANIE DOLNEJ

Grupa sześciu naszych Mieszkańców wraz z panią Ulą wybrała się dziś do Mszany Dolnej, by tam śpiewająco modlić się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, wychwalając Maryję śpiewem pieśni ku Jej czci oraz spędzając majowy wiosenny czas na kawie, poczęstunku oraz grach, zabawach i konkursach z nagrodami – a to wszystko w doborowym towarzystwie Mieszkanek i Mieszkańców tamtejszej placówki oraz Domu Pomocy Społecznej z Raby Niżnej. Dziękujemy za zaproszenie!

Loading ....

26.05.2019
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Każdy z upoważnionych do głosowania Mieszkańców naszego Domu oddał w tę majową niedzielę swój głos na jednego z kandydatów do europarlamentu. Korzystając z uprzejmości lokalnych władz komisja wyborcza zlokalizowana była w budynku naszego Domu, za co nasi Wyborcy serdecznie dziękują.


28.05.2019
XIII KONKURS PRAC TERAPII ZAJĘCIOWEJ  "EKO OGRÓDEK" W LIMANOWEJ

„Eko ogródek – warzywa i owoce w twórczości mieszkańców DPS” - w konkursie pod tym hasłem, realizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Limanowej, wzięli dziś udział nasi Mieszkańcy: pan Andrzej oraz pan Leszek pod opieką pani Agaty. Prezentowali oni pracę: skrzyneczka z warzywami, która nagrodzona została wyróżnieniem. Oprócz rywalizacji konkursowej uczestnicy zmierzyli się z różnymi zadaniami: układaniem puzli oraz rywalizacją na najdłuższą obraną skórkę z jabłka.

Loading ....

30.05.2019
NA RODZINNYM PIKNIKU W KRAKOWIE

Panowie Mariusz, Leszek, Franciszek, Andrzej i Jerzy wraz z panią Dyrektor oraz panią Moniką wzięli dziś udział w pikniku organizowanym w Krakowie przez DPS na ul. Krakowskiej.  Czekało tam mnóstwo atrakcji: fotobudka, malowanie twarzy, pokaz ratownictwa medycznego, poczęstunek, konkurs z nagrodami, wystawa prac Gospodarzy, otwarcie sceny plenerowej, zabawa taneczna oraz interesujące występy artystyczne. Bawiliśmy się wyśmienicie, dziękujemy za gościnę!

Loading ....

MAJÓWKI

Tradycyjnie każdego popołudnia miesiąc maja gromadziliśmy się, by śpiewająco modlić się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz śpiewem chwalić Najświętszą Panienkę.


 

CZERWIEC 2019

11-13 06.2019
SENI CUP 2019

Nasi Piłkarze kolejny już raz wzięli udział w Turnieju Kwalifikacyjnym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2019 w Czarnej koło Dębicy (woj. podkarpackie).
W tym roku do rywalizacji przystąpiły 22 drużyny z regionu Polski Południowej, w tym zespół DPS Kasina Wielka w składzie: p.Aureli (bramkarz), p.Dariusz, p.Grzegorz, p.Leszek, p.Mariusz, p.Damian oraz p.Adam.
Dziękujemy Organizatorom za sportowe emocje i rywalizację, przygotowane atrakcje (występy artystyczne, turniej piłki nożnej plażowej, dyskoteka) oraz pamiątkowe upominki i nagrody.

Loading ....

CZERWCÓWKI

Miesiąc czerwiec w Kościele katolickim poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, więc stała grupa Naszych Mieszkańców codziennie odmawiała Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa,  śpiewając również pieśni ku Jego czci.


 

LIPIEC 2019

04.07.2019
TURYSTYCZNIE NA STARE WIERCHY

Grupa 16 Mieszkańców spędziła dziś aktywnie czas w Gorczańskim Parku Narodowym, wędrując górskimi szlakami na Stare Wierchy. Trudy wędrówki wynagrodziły piękne widoki oraz pieczona na ognisku pyszna kiełbasa.

Loading ....

08.07.2016
SPACERKIEM POD LUBOGOSZCZ

W imię zasady: "Cudze chwalicie swego nie znacie" postanowiliśmy wybrać się zboczem góry Lubogoszcz nad jeden z czterech stawów. Malowniczy i relaksujący krajobraz zachęca do częstych powrotów w to  tajemnicze miejsce.

Loading ....

10.07.2019
ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

Bezpieczeństwo to podstawa, więc kolejny już raz  ćwiczyliśmy - pod czujnym okiem grupy lokalnych strażaków - ewakuację osób z budynku DPS na wypadek wybuchu pożaru.  

Loading ....

15.07.2019
ROZPOCZĘCIE UDZIAŁU W PROJEKCIE: "SENIORZY NA ORLIKI"

Seniorzy naszego Domu zdecydowali się wziąć udział w szeregu sportowych spotkań z cyklu "SENIORZY NA ORLIKI". Koordynatorem projektu jest Animator Orlika w Kasinie Wielkiej - pan Artur Żaba, a wolontariuszami - dzielnie wspierającymi osoby starsze w wykonywaniu zadań - są panowie Damian i Grzegorz. Podczas pierwszych zajęć Beneficjenci projektu otrzymali koszulki z logo akcji oraz zapoznali się z planem zajęć i głównymi jego założeniami. Powodzenia Panowie!

Loading ....

16.07.2019
SPACERUJEMY

Ruch jest najlepszym lekarstwem na wszelakie dolegliwości, zatem grupa starszych wiekiem, ale młodych duchem Mieszkańców spacerowała dziś po naszej pięknej górskiej miejscowości.

Loading ....

18.07.2019
INTEGRACYJNA WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

Grupa 24 Mieszkańców Naszego Domu wraz z Sąsiadami z DPS Mszana Dolna zwiedzali dziś Muzeum - Zamek w Łańcucie. Kompleks pałacowo - parkowy zrobił duże wrażenie, podobnie rzadkie i ciekawe okazy storczyków łańcuckiej Storczykarni. Dziękujemy Organizatorom za tak mile spędzony wakacyjny dzień.

 

Loading ....

29.07.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.2 – GRY ZESPOŁOWE

Dziś głównym punktem programu były gry zespołowe: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka i rugby. Nasi Seniorzy spisali się na szóstkę!

Loading ....

SIERPIEŃ 2019

06.08.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol. 3 -  GRY: MÖLKKY, BULE, RZUTKI, KRĘGLE

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Seniorzy na Orliki". Tematem wiodącym dzisiejszego spotkania z seniorami z Kasiny Wielkiej były gry rzutowo-zręcznosciowe (mölkky, bule, kręgle, rzutki, kółka). Wszyscy uczestnicy zajęć po wspólnej rozgrzewce z wielkim entuzjazmem przystąpili do gry, fantastycznie się przy tym bawiąc. To było kolejne bardzo ciekawe i dobre spotkanie na Orliku z Naszymi seniorami.

Loading ....

12.08.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol. 4 - MINI PIŁKA NOŻNA, KONKURSY ZRĘCZNOŚCIOWE

Pomimo upalnej pogody nasi Seniorzy dzielnie wzięli udział w kolejnych zajęciach na Orliku w Kasinie Wielkiej. Brawo Seniorzy!

Loading ....

15.08.2019
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W ramach terapii zajęciowej wykonane zostały piękne bukiety polnych ziół, kwiatów, warzyw i owoców, tzw. "ziela", które dziś Mieszkańcy zabrali do kościoła parafialnego, by je poświęcić podczas mszy świętej, dziękując Matce Boskiej Zielnej za plony ziemi.

Loading ....

22.08.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.5

Plan dzisiejszych zajęć w ramach projektu "Seniorzy na orliki": frisbee, wieża z klocków, rzutki obręczami, ćwiczenia i gry w parach.
Zrealizowany przez naszych Sportowców w 100%!

Loading ....

23.08.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol. 6 – PIERWSZE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Wiele ciekawostek dietetycznych oraz podstawowe i praktyczne założenia zdrowego odżywiania to tylko niektóre z tematów poruszonych na dzisiejszym wykładzie, prowadzonym przez panią dietetyk Emilię Wacławik w pobliskiej szkole. Nasi Panowie zadawali mnóstwo pytań i z zaciekawieniem chłonęli kolejne informacje.

Loading ....

28.08.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol. 7

Dzisiaj było troszkę ,,leniwie", ale równie przyjemnie i sympatycznie. Aktywność umysłowa jest tak samo ważna jak fizyczna, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Tematem dzisiejszego spotkania były gry stolikowe przy kawce i herbatce. Szachy, karty, kości, jenga, gry planszowe itp. Podziękowania dla wolontariuszy za pomoc i profesjonalną obsługę Naszych Seniorów.

Loading ....

 

WRZESIEŃ 2019

04.09.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.8 - ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE NA MATACH

Dzisiaj ogólnorozwojowy trening przy muzyce oraz fitness na matach. Trening główny na sali gimnatycznej pobliskiej szkoły prowadziła pani trener Karolina. Dziękujemy za super dawkę energii i dobry zastrzyk pozytywnej atmosfery.

Loading ....

11.09.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.9 - NORDIC WALKING NA STADIONIE

Seniorzy zapoznali się dziś z historią tejże formy rekreacji oraz jej stroną techniczną. Mieli też możliwość wykorzystać teorię w praktyce na murawie stadionu w Kasinie Wielkiej. Zobaczcie sami jak świetnie sobie radzili!

Loading ....

12.09.2019
V SZCZYRZYCKA SPARTAKIADA

Nasi Mieszkańcy wrócili właśnie z ogrodu Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, gdzie jak co roku dobrze się bawili, rywalizując w przygotowanych przez Organizatorów konkurencjach sportowych. Dziękujemy!

Loading ....

14.09.2019
e-XTRA KOMPETENTNI: "KULTURA W SIECI"

Dziś w Zespole Szkół nr 1 w Kasinie Wielkiej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Extra Kompetentni. Nasi Mieszkańcy odkryli kilka nowinek informatycznych oraz nabyli wiele nowych umiejętności. Po ścieżkach wirtualnego świata prowadziła Ich pani Kinga, z którą spotkają się ponownie już za tydzień.

Loading ....

20.09.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.10

Seniorzy na Orliki tym razem na sali gimnastycznej. W planie: koszykówka, piłka nożna z dużą piłką, przeciąganie liny, bieg z piłeczką tenisową, zabawa "zaczarowane koło". Wszystkie punkty zrealizowane w 100%, również dzięki wsparciu niezawodnych Wolontariuszy: pana Grzegorza i pana Damiana.

Loading ....

21.09.2019
"e-Xtra Kompetentni" cz. 2

Dziś Nasi Panowie ukończyli szkolenie komputerowe w ramach projektu ,,e-Xtra Kompetentni. Rozwój kompetencji cyfrowych w gminie Mszana Dolna''.
Podczas dzisiejszych zajęć Uczestnicy zmierzyli się z tematem ,,Działam w sieciach społecznościowych''.  GRATULACJE Panowie!

Loading ....

27.09.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.11 - DRUGIE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Drugie i niestety ostatnie spotkanie z dietetykiem panią Emilią Wacławik w ramach programu Seniorzy na Orliki. Analiza składu ciała oraz świadome odczytanie składu produktów spożywczych i pozyskanie istotnych informacji żywnościowych - te aspekty były głównymi tematami dzisiejszych jakże ciekawych zajęć.

Loading ....

PAŹDZIERNIK 2019

02.10.2019
"SENIORZY NA ORLIKI" vol.12

Dziś nasi Seniorzy na orliku zmierzyli się z  ćwiczeniami w obwodzie stacyjnym oraz z pełnym emocji konkursem rzutów karnych, który wygrał pan Stanisław!

Loading ....

08.10.2019
"BYŁ SOBIE PIES 2" W KINIE "ŚNIEŻKA" W RABCE ZDRÓJ

Liczna grupa wielbicieli kina obejrzała dziś wraz z Mieszkańcami DPS Mszana Dolna i DPS  Rabka Zdrój wzruszającą komedię o tym, że psia miłość jest wieczna. A po seansie najlepszym sposobem na jesienne przesilenie okazała się być kawka i małe słodkie co nie co w Cafe Słodka.

Loading ....

10.10.2019
SPORTOWA SPARTAKIADA DLA SENIORÓW 2019

Dziś Nasi Mieszkańcy wzięli udział w Spartakiadzie międzypokoleniowej, podsumowującej program: "Seniorzy na Orliki". Wraz z Gośćmi z DPS Raba Niżna, DPS Szczyrzyc, DPS Mszana Dolna oraz uczniami i przedszkolakami z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej wzięli udział w wielu konkurencjach, a nie lada atrakcją był pokazowy mecz piłki nożnej drużyn DPS Kasina Wielka oraz lokalnej młodzieży, w którym zwycięstwo odnieśli nasi Piłkarze.
Ciekawym punktem spotkania był też pokaz wozu strażackiego oraz prelekcja druhów z OSP Kasina Wielka. Ciepły posiłek dla wszystkich uczestników przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej, a nad całością czuwał i prowadził lokalny animator – pan Artur Żaba, któremu serdecznie dziękujemy za kolejną już perfekcyjnie przygotowaną imprezę, w której Mieszkańcy Naszego Domu wzięli udział.

Loading ....

13.10.2019
WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Spełniając obowiązek wobec Ojczyzny uprawnieni do głosowania Mieszkańcy wzięli udział w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Dużym udogodnieniem był fakt, iż lokal wyborczy zlokalizowany był w budynku naszego Domu, za co jesteśmy wdzięczni.


16.10.2019
WĘDRUJEMY...

Niesamowite barwy jesieni zachwycały nas dziś podczas turystycznego spaceru do Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego (MOREKO) na Śnieżnicy. Smak kiełbasy z ogniska w takich okolicznościach przyrody... nie do opisania!

Loading ....

17.10.2019
ŚWIAT W KOLORACH JESIENI W ZASKALU

Gospodarze Domu Pomocy Społecznej ''SMREK'' w Zaskalu zaprosili Nas na spotkanie pod hasłem: ''Świat w kolorach jesieni''. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas w jesiennych barwach.

Loading ....

23.10.2019
BAWIMY SIĘ W ŁĘTOWNI

Tym razem bawiliśmy się z Mieszkańcami  Domu Pomocy Społecznej w Łętowni w ramach spotkania integracyjnego "Jesień na Folwarku". Dziękujemy za zaproszenie i gościnę.

Loading ....

24.10.2019
JESIENNE SPACERY

W tak piękną pogodę pogodę najlepiej w góry. My postanowiliśmy zdobyć Lubomir i zwiedzić tamtejsze obserwatorium astronomiczne. Poznaliśmy kulisy pracy współczesnych astronomów i zaspokoiliśmy Naszą ciekawość.  Kolejny punkt programu to kiełbaski z ogniska i relaks w leśnej scenerii.
Z kolei grupa starszych Mieszkańców zwiedzała  okolicę, korzystając z jesiennych promieni Słońca.  Czy można lepiej spędzać jesienny dzień?

Loading ....

Loading ....

26.10.2019
RÓŻANIEC W KOŚCIELE PARAFIALNYM

Nasi Mieszkańcy: p.Mariusz, p.Damian, p.Józef, p.Aureli, p.Andrzej oraz p.Tadeusz  prowadzili dziś różaniec podczas popołudniowego nabożeństwa
w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej. Stało się to już stałym punktem w kalendarzu życia parafii.


29.10.2019
CZAS SZCZEGÓLNEJ PAMIĘCI O ZMARŁYCH

Co roku końcem miesiąca października odwiedzamy z niegasnącą pamięcią w modlitwie oraz symbolicznym zniczem i stroikiem groby zmarłych Mieszkańców naszego Domu, rozsiane po zakątkach Małopolski.   

Loading ....

29-30.10.2019
INTEGRACYJNIE DO WROCŁAWIA

Za nami dwudniowa integracyjna wycieczka do stolicy Dolnego Śląska, gdzie wraz z Mieszkańcami DPS Mszana Dolna podziwialiśmy Panoramę Racławicką, spacerowaliśmy z przewodnikiem po wrocławskim Starym Mieście, ale przede wszystkim odwiedziliśmy tamtejsze ZOO wraz z jego główną atrakcją: Afrykarium.
Była to kolejna już super wycieczka w doborowym towarzystwie - za organizację serdecznie dziękujemy DPS Mszana Dolna i polecamy się na przyszłość!

Loading ....

LISTOPAD 2019

27.11.2019
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Tego dnia w OSP Kasina Wielka odbyła się wspaniała zabawa andrzejkowa organizowana przez Nasz Dom Pomocy Społecznej. W imprezie towarzyszyły Nam zaprzyjaźnieni Goście z Mszany Dolnej, Ojcowa, Limanowej, Raby Niżnej, Łętowni, Szczyrzyca, Makowa Podhalańskiego, Nowego Sącza ul. Nawojowska 155, Nowego Sącza ul. Nawojowska 159. Bardzo serdecznie dziękujemy, że tego dnia byliście razem z Nami, za wspaniałą atmosferę, tańce, andrzejkowe wróżby, a wszystkim Solenizantom składamy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze.

Loading ....

GRUDZIEŃ 2019

06.12.2019
MIKOŁAJKI 2019

Panowie dziś byli szczególnie grzeczni i  wypatrywali niecierpliwie  pewnego Gościa... Opłacało się!

Loading ....

15.12.2019
II UBIERANIE CHOINKI NA RYNKU W KASINIE WIELKIEJ

W tę grudniową niedzielę do Kasiny Wielkiej zawitał już świąteczny nastrój. Na parkingu obok kościoła parafialnego odbyło się wspólne ubieranie dorodnej choinki, zakończone zapaleniem światełek i kolędowaniem. Organizatorami akcji są Stowarzyszenie "Koala", Sołtys i Rada Sołecka oraz OSP Kasina Wielka. Również nasi Mieszkańcy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Loading ....

20.12.2019
WIGILIA W SZKOLE

Odpowiadając na zaproszenie Społeczności Szkolnej Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej wzięliśmy dziś udział w spotkaniu wigilijnym, które wprowadziło naszych Mieszkańców w radosny świąteczny nastrój. Dziękujemy za zaproszenie, przygotowane przedstawienie oraz moc bożonarodzeniowych życzeń.


23.12.2019
SPIESZYMY Z POMOCĄ...

Dla osób samotnych i potrzebujących zbliża się szczególnie trudny czas. Staraliśmy się wesprzeć  takowe osoby z miejscowości Kasina Wielka,  odwiedzając je z potrawami wieczerzy wigilijnej, kolędą na ustach, dobrym słowem, symbolicznym opłatkiem oraz świątecznymi życzeniami.

Loading ....

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Czas świąt Narodzenia Pana w naszym Domu obchodzony jest zgodnie z polską tradycją. Przygotowania trwają już od początku grudnia: trwają generalne porządki, wysyłane są kartki ze świątecznymi życzeniami do bliskich, dekorowany jest budynek oraz choinki, pieczone są pierniczki oraz inne świąteczne smakołyki, wreszcie  Mieszkańcy porządkują swoje sumienia przystępując do Sakramentu Pokuty. Dzięki tym zabiegom dzień Wigilii, Bożego Narodzenia oraz św. Szczepana niosą ze sobą wyjątkową rodzinną ciepłą atmosferę i szczerą radość z Narodzenia Pana, wyrażoną m.in. głośnym kolędowaniem i wdzięcznośćią za czekające pod choinką prezenty.

Loading ....

SYLWESTER 2019

Mieszkańcy naszego Domu w tym roku hucznie spędzali sylwestrową noc, bawiąc się do późnych godzin nocnych i witając Nowy 2020 Rok symbolicznym noworocznym toastem. Szczęśliwego Nowego Roku!

Loading ....

"DZIŚ SĄ TWOJE URODZINY..."

Życie w naszym Domu przeplatane jest wieloma wydarzeniami, w tym również drobnymi jubileuszami naszych Mieszkańców. Nie ma miesiąca w roku, w którym któryś z Solenizantów nie świętowałby swoich imienin, obdarowany głośnym śpiewem "Sto lat", serdecznymi życzeniami oraz symboliczną czekoladą. Pamiętamy również o okrągłych rocznicach urodzin – w roku 2019 pan Damian skończył 35 lat, pan Bolesław i pan Krzysztof 60 lat, 55 lat pan Andrzej oraz pan Marian. Pomyślności drogim Jubilatom!
 

Loading ....

 

printFrom: http://dpskasinawielka.com.pl/wydarzenia-2019.html
Accessibility statementStrona domowaMapa stronySzukajContactUp