Strona główna   |   Kontakt i lokalizacja

 

Wydarzenia roku 2018
Dom Pomocy Społecznej "DIANA"

STYCZEŃ 2018
10.01.2018 – WIZYTA DUSZPASTERSKA KSIĘDZA PROBOSZCZA

Serdeczne "Bóg zapłać" składamy Księdzu Proboszczowi Parafii Kasina Wielka za kolejny rok posługi kapłańskiej,
w ramach której przybywa do naszego Domu z Bożym Błogosławieństwem. Kolędę rozpoczęła uroczysta msza święta w kaplicy oraz wspólne głośne kolędowanie. Następnie  ksiądz Wiesław odwiedził każdego z Domowników, błogosławiąc Ich dobytek oraz darząc dobrym słowem i pamiątkowym obrazkiem.


16.01.2018 – "Z KOLĘDĄ NA USTACH" W MSZANIE DOLNEJ

Odpowiadając na zaproszenie od zaprzyjaźnionych Mieszkańców i Personelu z DPS Mszana Dolna piątka naszych Panów: Jerzy, Franciszek, Marek, Andrzej oraz Aureli bawili się dziś w tamtejszej strażnicy na integracyjnym karnawałowym spotkaniu. W planie imprezy były tańce, poczęstunek, konkursy z nagrodami oraz oczywiście śpiew kolęd i pastorałek. Dziękujemy!

Loading ....

23.01.2018 – RADOSNE JASEŁKA

Czas Bożego Narodzenia dobiega końca, więc głosimy czym prędzej Dobrą Nowinę, tym razem w formie humorystycznego przedstawienia, które to przygotowali nasi Mieszkańcy pod opieką Zespołu Terapeutycznego. Zobaczcie sami, co tam się działo...

Loading ....

28.01.2018 – KOLĘDOWANIE Z MŁODZIEŻĄ

Wraz z młodzieżą szkolną kolędowaliśmy dziś radośnie w pobliskim Zespole Placówek Oświatowych, oglądając jasełka w wykonaniu uczniów, śpiewając wspólnie kolędy i pastorałki oraz tańcząc w rytm karnawałowych przebojów. Dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie i czas spędzony w świątecznej atmosferze.LUTY 2018
01.02.2018 – ZAKOŃCZENIE CZASU KOLĘD W ŁĘTOWNI

Świąteczny czas pożeganali dziś oficjalnie w Domu Pomocy Społecznej w Łętowni pan Jerzy, pan Dariusz, pan Grzegorz oraz pan Mariusz. Pod opieką pani Marysi skorzytali oni z poczęstunku, podziwiali jasełka w wykonaniu Gospodarzy oraz wzięli udział w koncercie kolęd i pastorałek. Hej kolęda, kolęda!

Loading ....

08.02.2018 – POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK...

 ...a my uwierzyliśmy i w towarzystwie Gości – pięknych Pań z Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej ucztowaliśmy, jedząc pyszne kaloryczne pączki i niezwłocznie spalając te kalorie na parkiecie, tańcząc w rytm karnawałowych hitów.

Loading ....

13.02.2018 – WALENTYNKI W MSZANIE DOLNEJ

U Sąsiadów w Mszanie Dolnej odbyły się dziś tańce-przytulańce, hulanki, konkursy z nagrodami i inne atrakcje, a to wszystko w związku z obchodami Święta Zakochanych. Za zaproszenie i dobrą zabawę dziękują szczególnie panowie: Franciszek, Aureli, Grzegorz, Józef, Stanisław J. oraz Stanisław B.

Loading ....

WSPÓLNE KIBICOWANIE JUSTYNIE KOWALCZYK W STREFIE KIBICA: ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PJONGCZANG 2018(13;17;21.02.2018)

Grupa wiernych kibiców z naszego Domu dzielnie towarzyszyła duchem i sercem Justynie Kowalczyk podczas jej startów na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimipisjkich w południowokoreańskim Pjongczang. Strefa kibica znajdowała się w  budynku pobliskiej szkoły, a najwierniejsi kibice to panowie: Jerzy, Mariusz, Damian, Franciszek, Dariusz, Michał, Tadeusz, Jerzy i Franciszek.

Loading ....

21.02.2018 – GWIAZDY TAŃCZĄ NA LODZIE

Mroźna pogoda umożliwiła naszym Mieszkańcom wyjazd na łyżwy do pobliskiej Mszany Dolnej. Na lodowisku pokaz jazdy figurowej zaprezentowali: p.Patryk, p.Grzegorz, p.Aureli, p.Tadeusz, p.Dariusz, p.Marcin, p.Adam wraz z opiekunem panią Lucyną.


27.02.2018 – "NARZECZONY NA NIBY" W RABCE ZDRÓJ

 Losy bohaterów najnowszej polskiej komedii romantycznej śledziła dziś grupa Mieszkańców naszego Domu w kinie "Śnieżka" w Rabce Zdrój. Po kinowych atrakcjach grupa wybrała się na zimowy spacer do pobliskiego parku.

Loading ....

MARZEC 2018
07.03.2018 – ŚWIĘTO KOBIET W MSZANIE DOLNEJ

Nasi Gentelmeni w składzie: p.Andrzej, p.Aureli, p.Mariusz, p.Jerzy, p.Grzegorz i p.Damian uczcili dziś Święto Kobiet u Pań w Mszanie Dolnej, recytując im wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc oraz biorąc wraz z nimi udział w różnych konkursach i zabawach.

Loading ....

08.03.2018 – PORANEK Z POEZJĄ: "JEJ PORTRET" W TRZEMEŚNI

Dziś wysławialiśmy piękno i wdzięk kobiet podczas poetyckiego spotkania zorganizowanego przez Gospodarzy DPS Trzemeśnia. Każdy przestawiciel zaproszonych Gości recytował bądź odczytywał liryk traktujący o płci pięknej.


16.03.2018 – DROGA KRZYŻOWA W RABIE NIŻNEJ

Pan Stanisław, pan Franciszek K., pan Franciszek R., pan Krzysztof J., pan Emanuel oraz pan Andrzej zgromadzili się dziś w kościele parafialnym pw.św.Józefa Rzemieślnika w Rabie Niżnej by przeżywać wraz z Gospodarzami oraz pozostałymi Gośćmi Drogę Męki i Śmierci Pana Jezusa, przygotowując się tym samym do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pana.

Loading ....

18.03.2018 – WIELKANOCNY KIERMASZ PALM

Ostatnio w ramach terapii zajęciowej naszego Domu szczególnie intensywnymi okazały się zajęcia arteterapii, podczas których powstawały elementy potrzebne do skomponowania pięknych wielkanocnych palm na parafialny kiermasz. Dzieła Mieszkańców cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz rozeszły się jak świeże bułeczki. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie jednej z planowanych wycieczek Mieszkańców.

Loading ....

23.03.2018 – WIELKOPOSTNA MODLITWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM

Grupka Mieszkańców naszego Domu mogła dziś w szczególny sposób zintegrować się z lokalną społecznością, prowadząc piątkową modlitwę Drogi Męki i Śmierci Pana Jezusa w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej.

Loading ....

25.03.2018 – NIEDZIELA PALMOWA

Kolejny już raz wzięliśmy udział w corocznym konkursie palm wielkanocnych, odbywającym się po południowej mszy świętej w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej. Nasza konkursowa palma została wyróżniona przez jury, dzięki czemu Mieszkańcy otrzymali drobny upominek, a palma ozdobiła - wraz z innymi - wnętrze budynku kościoła.

Loading ....

28.03.2018 – PRZEDSTAWIENE WIELKOPOSTNE W SZKOLE

Grupa Mieszkańców naszego Domu obejrzała dziś przygotowane przez Uczniów oraz Pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej przedstawienie podsumowujące kończący się już czas Wielkiego Postu. Dzięki  uczestnictwu w tym wydarzeniu pamiętamy o istocie  Świętowania Wielkanocy.


ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PANA

Kartki z życzeniami do bliskich – wysłane. Palmy i pokarmy – poświęcone. Dom – posprzątany i udekorowany. Serca i dusze – "posprzątane" i przygotowane na przyjęcie Jezusa Zmartwychwstałego. Mazurki i inne smakołyki – upieczone. Co zatem pozostało? Wielkanocna radość ze Zmartwychwstania Pana oraz tradycyjne polewanie się wodą w Wielkanocny Poniedziałek! Świętujemy zatem!

Loading ....

KWIECIEŃ 2018
18.04.2018 – RANDKA W CIEMNO

Któż z nas nie pamięta kultowego programu rozrywkowego "Randka w ciemno"... Dziś w rolę prowadzącego Jacka Kawalca wcieliła się pani Monika, a wybierającymi i kandydat(k)ami zostali Mieszkańcy naszego  Domu oraz zaproszeni Goście – Panie z DPS Mszana Dolna. Nie mogło zabraknąć także mniej lub bardziej szalonych tanecznych kroków.

Loading ....

MAJ 2018
07.05.2018 – POBYT W CHOCHOŁOWSKICH TERMACH

Nasi Mieszkańcy z niecierpliwością czekali na ten dzień relaksu spędzony pod Tatrami. Liczna ich grupa podziwiała górskie widoki kąpiąc się i pływając w basenach kompleksu wodnego w Chochołowie. Po wielu godzinach hydroterapii udało się również w drodze powrotnej zatrzymać na słodką chwilę – zjeść deser lodowy w rabczańskim parku zdrojowym.

Loading ....

09.05.2018 – MAJÓWKA W MSZANIE DOLNEJ

Spędziliśmy dziś miłe wiosenne popołudnie u znajomych Pań i Panów w Mszanie Dolnej. Spotkanie integracyjne rozpoczęło się modlitwą Litanii Loretańskiej do Najświętszej Marii Panny oraz wspólnym śpiewem pieśni maryjnych, a wszystko to odbywało się w ogrodzie Domu. Był również czas na małe co nieco z grila oraz pogawędki przy kawusi. Za zaproszenie dziękują szczególnie panowie: Józef, Andrzej, Mariusz, Franciszek oraz Grzegorz.

Loading ....

11.05.2018 – PATRIOTYCZNE WYSTĘPY U SĄSIADÓW

Dziś w Mszanie Dolnej wysłuchaliśmy koncertu pana Wiesława, który śpiewając i grając na keybordzie zaprezentował słuchaczom kilka pieśni związanych
z obchodami kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mogliśmy również zapoznać się z historią powstania tychże utworów oraz przyłączyć się do wspólnego ich śpiewu.


31.05.2018 – ŚWIĘTO BOŻEGO CIAŁA

W tym roku mieliśmy zaszczyt przygotować pierwszy z ołtarzy Procesji Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przeszła główną ulicą miejscowości Kasina Wielka. Na dziedzińcu budynku - po wielu dniach przygotowań, do których chętnie włączyli się Mieszkańcy naszego Domu - stanęła pokaźnych rozmiarów, bogato ozdobiona konstrukcja, wokół której podczas uroczystej Procesji zgromadzili się nasi Mieszkańcy oraz wierni parafianie.

Loading ....

MAJÓWKOWY CZAS

Każde majowe popołudnie w naszym Domu wypełnione jest czasem modlitwy – wspólnym śpiewem Litanii Loretańskiej do Najświętszej Marii Panny oraz radosnym śpiewem pieśni maryjnych.


CZERWIEC 2018
12-14.06.2018 – III MIEJSCE PIŁKARZY Z KASINY WIELKIEJ NA TURNIEJU MIĘDZYNARODOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH SENI CUP 2018 W CZARNEJ!

W dniach 12–14 czerwca 2018 roku Reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej wzięła udział w ostatnim (spośród trzech organizowanych w Polsce) Turnieju Kwalifikacyjnym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2018 w Czarnej koło Dębicy (woj. podkarpackie). Do rywalizacji przystąpiły 23 drużyny z regionu Polski Południowej, a zespół DPS Kasina Wielka w składzie: p.Aureli, p.Dariusz, p.Grzegorz, p.Leszek, p.Mariusz, p.Tadeusz, p.Damian oraz p.Adam pod czujnym okiem trenera pana Artura Żaby zakwalifikowany został do najmocniejszej pod względem sprawności i umiejętności z grup - grupy „A” (obok drużyn z Wielkich Oczu, Tarnobrzegu, Rudy Różanieckiej, Tarnowa i Matczyna) i wywalczył na murawie stadionu w Czarnej ambitną i odważną grą fair-play III miejsce!
Prowadzone przez pana Artura Żabę na orliku w Kasinie Wielkiej przygotowania i wieloaspektowe treningi Piłkarzy z Domu Pomocy Społecznej, rozpoczęte już kilka miesięcy przed wyjazdem do Czarnej, zaowocowały podczas rozgrywek turniejowych.  
Po trzech dniach rozgrywek uroczyste zakończenie turnieju odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Grand Chotowa, który był jednocześnie miejscem zakwaterowania oraz relaksu i rozrywki (koncert zespołu Meffis oraz mini turniej piłki nożnej plażowej) dla wszystkich uczestników turnieju. W amfiteatrze ośrodka każdy zawodnik drużyny otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek, a cały zespół puchar oraz piłkę. Indywidualne wyróżnienie oraz nagroda dla najlepszego piłkarza drużyny DPS Kasina Wielka powędrowały tym razem w ręce pana Adama. GRATULACJE!

Loading ....

14.06.2018 – "JASKINIOWCY WITAJĄ LATO, JABADABADU!!!" W TRZEMEŚNI

Dziś w iście jaskiniowym stylu panowie: Jerzy, Franciszek, Stanisław i Krzysztof powitali lato, wcielając się w Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni w role postaci
z rodzinki Flinstonów.

Loading ....

19.06.2018 – UROCZYSTE SPOTKANIE W URZĘDZIE GMINY MSZANA DOLNA

Odpowiadając na zaproszenie Wójta Gminy Mszana Dolna pana Bolesława Żaby drużyna piłkarzy naszego Domu wraz z trenerem panem Arturem, powróciwszy z turnieju piłki nożnej SENI Cup w Czarnej, wzięła udział w uroczystym spotkaniu w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Mszana Dolna, podczas którego Pan Artur wraz z opiekunami oraz Dyrekcją Domu przedstawili Wójtowi Gminy każdego z zawodników zespołu, opisali krótko zasady organizacji i rozgrywek turnieju SENI Cup oraz historię występów i sukcesy drużyny DPS Kasina Wielka w tej sportowej imprezie, dziękując zarazem Piłkarzom za owocną współpracę. Drużyna z dumą przyjęłą od Wójta Gminy Mszana Dolna gratulacje i wyrazy wdzięczności za rozsławianie Gminy w regionie Polski południowej, obiecując dalszą ciężką sportową pracę i progres. Spotkanie uwieczniono na pamiątkowych zdjęciach.

Loading ....

CZERWCOWE SPOTKANIA MODLITEWNE

Również w tym miesiącu liczna grupa naszych Mieszkańców pod opieką Personelu gromadzi się na codziennych popołudniowych spotkaniach modlitewnych, śpiewając wspólnie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wykonując pieśni ku Jegi czci.


GRILLUJEMY!!!

Korzystając z pogody spędzamy letnie popołudnia w ogrodowej altanie, śpiewając, tańcząc i grullując na całego!

Loading ....

LIPIEC 2018
04.07.2018 – SPACERKIEM PO RABCZAŃSKIM PARKU

Korzystając z letniej wakacyjnej pogody grupa starszych wiekiem, ale wciąż młodych duchem Mieszkańców wybrała się wraz z panią Krysią i Moniką na spacer alejkami kolorowego kwitnącego parku w Rabce Zdrój, delektując się również smakiem pysznej kawy z parkowej kawiarenki. Chwilo trwaj!

Loading ....

12.07.2018 – "W TYM MIEŚCIE WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO..."

...i my do tego miasta dziś podróżowaliśmy. Wadowice – miejsce narodzin i dziecięcych lat świętego Jana Pawła II -  powitały naszych Mieszkańców piękną pogodą i mnóstwem atrakcji. Zwiedzanie muzeum - Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, spacer uliczkami miasta oraz po Placu Jana Pawła II, zwiedzanie i krótka modlitwa w Bazylice Mniejszej Ofiarowania NMP, w której przyjął chrzest Karol Wojtyła, przejażdżka kolejką "Szlakiem Karola Wojtyły" i oczywiście papieskie kremówki na deser – plan wycieczki był bardzo napięty, jednak udało się nam go w całości zrealizować. To był dobry dzień pełen pozytywnych wrażeń i mnóstwa atrakcji.

Loading ....

19.07.2018 – LETNIE POGADUCHY W MSZANIE DOLNEJ

Zawitaliśmy dziś do DPS Mszana Dolna, by miło spędzić letnie chwile – na rozmowach, żarcikach, ploteczkach przy kawusi i ciastku z sympatycznymi Sąsiadkami i Sąsiadami.


SIERPIEŃ 2018
09.08.2018 – NAD RZEKĄ W MSZANIE DOLNEJ

Nasi Mieszkańcy szukali dziś ochłody od letnich upałów nad brzegami i w wodach rzeki przepływającej przez Mszanę Dolną. Powrócili wypoczęci i zrelaksowani, z letnią opalenizną i dobrym humorem.  

Loading ....

19.08.2018 – ZJAZD RODZIN 2018

To niedzielne sierpniowe popołudnie upłynęło w ciepłej  rodzinnej atmosferze dzięki letniej pogodzie, ale przede wszystkim dzięki przybyłym do nas Gościom – bliskim naszych Mieszkańców. Spotkanie odbyło się w ogrodzie Domu, a rozpoczęło uroczystym powitaniem przez Panią Dyrektor. Po kilku chwilach rozmowy i wymianie wspólnych wspomnień przy kawie i słodkościach Uczestnicy Zjazdu wzięli udział w integracyjnych zabawach: muzycznej oraz dziennikarskiej, a także pozostawili po sobie ślad w postaci wpisu na papierowych liściach, które utworzyły później piękny "rodzinny kwiat". Nie mogło również zabraknąć pyszności z grilla, letnich tańców pod chmurką oraz pamiątkowych upominków dla każdej z rodzin, wykonanych przez naszych Mieszkańców w ramach terapii zajęciowej.

Loading ....

30.08.2018 – ŻEGNAMY LATO W OJCOWIE

Delegacja naszego Domu wzięła dziś udział w taneczno-sportowej imprezie, żegnając tym samym lato w bajecznych okolicznościach przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego. Spotkanie rozpoczęła uroczysta plenerowa msza święta w intencji Gospodarzy oraz zgromadzonych Gości. Nie obyło się bez tradycyjnego zatopienia - własnoręcznie  przygotowanych podczas spotknia - kolorowych wianków z kwiatów i ziół w rzece Prądnik. Nasza szóstka Mieszkańców spróbowała również swoich sił w konkursie przeciągania liny – z całkiem niezłym rezultatem! Serdeczenie dziękujemy Gospodarzom z DPS im. Św. Brata Alberta w Ojcowie oraz licznie przybyłym tam Gościom za świetną wspólną zabawę.

Loading ....

WRZESIEŃ 2018
03.09.2018 – 70.URODZINY PANA STANISŁAWA

Dziś gromkie "STO LAT!!!" zaśpiewaliśmy panu Staszkowi, składając mu również serdeczne urodzinowe życzenia i częstując się pysznym tortem. A wszystko to z okazji Jego 70-tych urodzin.

Loading ....

04.09.2018 – SPACEREM NA PLAN FILMU "PIŁSUDSKI"

Jedna ze scen filmu "Piłsudski", w którym tytułową rolę gra aktor Borys Szyc, kręcona była na stacji PKP w Kasinie Wielkiej, więc wybraliśmy się tam na spacer. Nasi Mieszkańcy byli świadkami nagrania kilku filmowych ujęć,  udało się im także zdobyć autograf z dedykacją od aktora grającego główną rolę.

Loading ....

06.09.2018 – IV SPARTAKIADA W SZCZYRZYCU

Grupa naszych Mieszkańców wzięła dziś udział w sportowych zmaganiach i rywalizacji w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, odnosząc wiele małych sukcesów w konkurencjach - gra w kręgle, tor przeszkód, szczęśliwy rzut, warcaby, gra w dwa ognie i przeciąganie liny. Za zaproszenie, świetną zabawę, sportową rywalizację, poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody dziękują Gospodarzom panowie: Grzegorz, Leszek i Marek.  

Loading ....

07.09.2018 – ROWEREM WOKÓŁ MOGIELICY

Liczna grupa Mieszkańców pod opieką pani Moniki i pana Krzyśka spędziła dziś dzień pod hasłem "Aktywna Mogielica", pokonując w górzystym terenie około 11 km na rowerze. Trasa stawiała przed nimi przeszkody w postaci sporych wzniesień, rekompensując je przyjemnymi zjazdami. Podczas postojów rowerzyści napawali się widokami Gorców i Beskidu Wyspowego, pochłaniając je zachłannie oraz rozkoszując się pięknem i spokojem górskiej przyrody. Na rowerowej trasie napotkaliśmy krzyż, przy którym w czasie wojny żołnierze 1 PSP AK uczestniczyli we mszy świętej oraz wielu grzybiarzy, którzy chwalili się udanymi zbiorami.

Rowerzyści spalili na trasie dużo kalorii, więc uzupełnili je później pieczoną kiełbasą z ogniska rozpalonego nieopodal stadionu sportowego w Zalesiu.

Loading ....

16.09.2018 – LEŚNE PODCHODY

Szesnastu Mieszkańców wraz z opiekunami podzielili się na dwie drużyny i wyruszyli do pobliskiego lasu. Grupa pierwsza wyszła wcześniej na trasę, by zostawić sprytnie ukryte – w gałęziach drzew, w trawie, pod kamieniami - wskazówki dla grupy tropicieli. Jednak by je wszystkie odnaleźć trzeba było wykazać się nie lada sprytem. Pomimo rożnych trudności drużyna tropicieli dotarła szczęsliwie do celu. Zabawy było co niemiara. Polecamy!

Loading ....

20.09.2018 – ŚWIĘTO CHLEBA I ZIEMNIAKA W RABIE NIŻNEJ

Panowie Stanisław, Krzysztof, Franciszek oraz Andrzej  wzięli dziś udział w ognisku integracyjnym w ogrodzie DPS w Rabie Niżnej. Każdy z zaproszonych Domów miał zabrać ze sobą chleb własnego wypieku, którym później częstowano Gości. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek i różnych darów jesieni na ognisku oraz ciekawych konkursów z nagrodami. Dziękujemy!

Loading ....

20.09.2018 – JESIENNY SPACER W RABCE ZDRÓJ

Pan Henryk, pan Andrzej, pan Józef, pan Antoni, pan Stanisław, pan Wacław oraz pan Bolesław wraz z panią Moniką i panią Krysią korzystali dziś z uroków wczesnej jesieni w rabczańskim parku zdrojowym, wygrzewając się w promieniach wrześniowego słońca.

Loading ....

24.09.2018 - ROWEREM NA SPACER

Dziś czas na kolejną wycieczkę rowerową naszych Mieszkańców, bowiem bardzo spodobała się im ta forma aktywnego spędzania czasu wolnego. Pod opieką pani Asi
i pana Krzyśka przemierzali rowerowe trasy, wytyczone wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego – Mogielicy. Wyprawę zakończyło pieczenie kiełbasek na ognisku.

Loading ....

28.09.2018 – PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Piętnastu Mieszkańców naszego Domu wraz z zaprzyjaźnionymi Mieszkańcami DPS z Mszany Dolnej i Szczyrzyca wzięło udział w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej podczas mszy świętej złożyli oni podziękowania i prośby o Jej wstawiennictwo. Oprócz modlitwy był też czas na zwiedzanie Opactwa Ojców Paulinów i smaczny obiad w przytulnej restauracji.

Loading ....

PAŹDZIERNIK 2018
15.10.2018 – JESIENNY GÓRSKI SPACER

Nasze ostatnie osiągnięcie to wycieczka na Śnieżnicę do tamtejszego Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego. Towarzyszyła nam cudowna pogoda – polska złota jesień - i dobre humory. Śnieżnica przywitała nas gamą cudownych jesiennych barw i zapachów, kojąc nasze zmysły. Pokrzepiliśmy ducha modlitwą w miejscowej kaplicy a ciało kiełbaskami z grilla oraz tutejszymi smakowitymi zapiekankami. Polecamy!

Loading ....

16.10.2018 – SEANS KINOWY "DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA"

Śledziliśmy dziś w kinie Śnieżka w Rabce Zdrój losy legendarnych polskich lotników walczących w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii między innymi w bitwie o Anglię. Nie mogło zabraknąć również spaceru po pięknym rabczańskim parku wśród dywanów z szeleszczących kolorowych jesiennych liści.

Loading ....

16.10.2018 – PROWADZIMY NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE W KOŚCIELE PARAFIALNYM

Stało się już tradycją, ża nasi Mieszkańcy włączają się w życie wspólnoty parafialnej w Kasinie Wielkiej, tym razem prowadząc w kościele parafialnym Nabożeństo Różańcowe ku Czczi Najświętszej Marii Panny. Kolejne dziesiątki różańca odmawiali panowie: Aureli, Tadeusz, Mariusz, Damian, Andrzej D., Andrzej W. i Krzysztof, powierzając się opiece i wstawiennictwu Matki Bożej.

Loading ....

18.10.2018 – GRAMY W MÖLKKY!

Odwiedził nas dziś niespodziewany Gość – przyjazny nam trener reprezentacji piłkarzy DPS Kasina Wielka – pan Artur Żaba i zachęcił Mieszkańców do gry w atrakcyjną i wciąż jeszcze mało popularną w Polsce grę plenerową Mölkky. Jej korzenie sięgają dalekiej Finlandii, a zasady gry są stosunkowo proste – w swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów. To była świetna zabawa i miłe odwiedziny - zapraszamy ponownie!

Loading ....

PAMIĘTAMY W MODLITWIE O ZMARŁYCH...

"Moja nadzieja, że śmierć początkiem nowego życia..."
Wraz z początkiem roku 2018 odeszli od nas do Pana Ś.P.pan Józef T. oraz Ś.P.pan Stanisław T., zatem do listy miejscowości, do których podążamy rok w rok z modlitwą, symbolicznym stroikiem i zniczem oraz niegasnącą iskrą pamięci o zmarłych Mieszkańcach DPS Kasina Wielka dopisujemy niestety Limanową oraz Trzcianę.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

Loading ....

LISTOPAD 2018
11.11.2018 – UROCZYSTY WSPÓLNY ŚPIEW HYMNU POLSKI

Mieszkańcy naszego Domu włączyli się w ogólnoświatową akcję uczczenia 100.rocznicy odzyskania niepodległosći przez Polskę, śpiewając wspólnie o godzinie 12:00 nasz hymn państwowy w ogrodzie naszego Domu. "Jeszcze Polska nie zginęła..." niosło się hen daleko głośny echem...


14.11.2018 - 25LECIE DZIAŁANOŚCI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘTOWNI

Kolejną okazją do odwiedzin znajomych z DPS w Łętowni był uroczysty jubileusz 25lecia działalności Domu, połączony z  coroczną imprezą "Jesień na folwarku". Nie obyło się bez wielu życzeń, gratulacji, upominków oraz pysznego jubileuszowego tortu i szampańskiej zabawy tanecznej.
W świętowaniu brali udział panowie: Stanisław, Franciszek, Marcin, Krzysztof, Leszek oraz Marek. Dziękujemy!  Życzymy kolejnych lat wypełnionych sukcesami!

Loading ....

19.11.2018 – ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE WOLNEJ POLSKI

Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę Mieszkańcy oraz Personel zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej zaprosili nas do wspólnego świętowania tego ważnego dnia. Uroczystość uświetniła młodzież wraz z wychowawczynią z jednej z lokalnych szkół podstawowych. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, recytowano również wiersze. Nasi Mieszkańcy wykazali się bogatą wiedzą historyczną w różnych quizach i konkursach. Dziękujemy Organizatorom za pokaźną dawkę narodowego patriotyzmu.

Loading ....

28.11.2018 – JUBILEUSZ 15-LECIA DZIAŁALNOŚCI NASZEGO DOMU

W dniu 28 listopada 2018 roku odbyła się uroczystość jubileuszu 15-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym, do której oprawę liturgiczną  przygotowali Mieszkańcy DPS.
Nasz Dom powstał we wrześniu 2003 roku z inicjatywy Pana Zygmunta Kaletki, który jest Prezesem Stowarzyszenia Wspierania Osób Psychicznie Chorych EGIDA, prowadzącego Dom Pomocy Społecznej zapewniający całodobową opiekę dla 66 osób z przewlekłą chorobą psychiczną.
Na uroczystość przybyły władze Powiatu Limanowskiego: Wicestarosta Pani Agata Zięba, Członek Zarządu Czesław Kawalec, Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Ewa Filipiak, Członkowie Rady Powiatu Limanowskiego Pan Jan Puchała, Pan Artur Żaba oraz Pan Grzegorz Wójcik. Przybyli również przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani dyrektor Monika Nawalaniec oraz Pani Wicedyrektor Wanda Marek.
Uroczystość zaszczyciły swoja obecnością osoby, z którymi Dom Pomocy Społecznej rozpoczynał swoją działalność w 2003 roku: ówczesny Dyrektor wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Ryszard Jaworski, Dyrektor PCPR-u w Limanowej Pani Wiktoria Zelek, która obecnie kieruje Dziennym Domem Senior Wigor w Limanowej. Nie zabrakło również Starostów Powiatu Limanowskiego, którzy wpisali się w historię DPS-u: Pana Jana Puchały i Pana Franciszka Dziedziny, obecnego prezesa Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mszanie Dolnej.
Władze Gminy Mszana Dolna reprezentował Wójt Pan Bolesław Żaba, obecna była również Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej Pani Janina Ziemianin, a także Sędzia Sądu Rejonowego w Limanowej Pani Joanna Rawska-Pietrzkiewicz.
Na uroczystość przybyli Dyrektorzy zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej wraz z Mieszkańcami z Mszany Dolnej, Rabki, Limanowej, Szczyrzyca, Raby Niżnej, Zaskala, Makowa Podhalańskiego, Ojcowa, Nowego Sącz i Zbyszyc.
Zgromadzeni goście na ręce Prezesa Stowarzyszenia Egida Pana Zygmunta Kaletki oraz Dyrektora Domu Pomocy Społecznej Pani Romy Mazgaj złożyli gratulacje i życzenia wytrwałości w dalszej pracy z osobami
z niepełnosprawnościami potrzebującymi pomocy. Na ręce Pani Dyrektor Wicestarosta Agata Zięba złożyła list gratulacyjny.
Pan Prezes Zygmunt Kaletka i Pani Dyrektor Roma Mazgaj obdarowai zostali kwiatami i podziękowaniami od Personelu i Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Wyróżnieni zostali również Jubilaci: Pani Maria Solarz, Pani Krystyna Ceklarz oraz Pani Krystyna Michalak, którzy pracują w Domu Pomocy Społecznej od momentu jego powstania.
Po oficjalnej części uroczystości obchodów jubileuszu 15-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej zaproszono przybyłych gości na Zabawę Andrzejkową, która odbyła się w sali udostępnionej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kasinie Wielkiej. Do tańca przygrywał zepół "Jurczaki", a czas muzyznych przerw wypełniały liczne andrzejkowe wróżby przygotowane zarówno przez Gospodarzy, jak i wspaniałych Gości.

Loading ....

GRUDZIEŃ 2018
18.12.2018 – I RADOSNE UBIERANIE CHOINKI NA RYNKU W KASINIE WIELKIEJ

Rada Sołecka Kasiny Wielkiej wraz Uczniami i Personelem Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej po raz pierwszy zorganizowali wspólne ubieranie potężnej żywej choinki, która stanęła na placu przed kościołem parafialnym. Również nasi Mieszkańcy, integrując się po raz kolejny z mieszkańcami Kasiny, udekorowali świąteczne drzewko wykonanymi przez siebie w ramach terapii zajęciowej bombkami.


20.12.2018 – SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE

Dziękujemy za zaproszenie oraz występ grupie Uczniów oraz Pracownikom i Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej, dzięki którym święta Narodzenia Pana są już tak blisko, a z pewnością zagościły już do naszych serc.

Loading ....

20.12.2018 – UDZIAŁ PANA AURELIEGO W KONKURSIE NA "EKOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Gospodarowania Nieruchomościami i Ochrony Środowiska, Powiatowe Centrum Ekologiczne, Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na początku grudnia ogłosiły konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Jeden ze zgłoszonych stroików powstał w naszym Domu, a pracował nad nim pan Aureli. Trzymamy kciuki i niecierpliwie czekamy na ogłoszenie wyników.


ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2018

Nadszedł czas wspomnienia Narodzenia Pana. Zapach choinki i zawieszonej na niej pierniczków, świątecznych wypieków, wigilijnych potraw roznosi się w naszym Domu, sprzyjając świątecznej refleksji i rodzinnej atmosferze. Błogosławionych Świąt!

Loading ....

STO LAT, STO LAT NIECH ŻYJĄ NAM!!!!

Do tradycji naszego Domu należy również świętowanie urodzin – nie tylko tych okrągłych – a także imienin Mieszkańców. Jubilaci/Solenizanci częstują wtedy tortem lub innymi słodkościami i odbierają moc serdecznych życzeń, uwieńczonych gromkim śpiewem „Sto lat, sto lat!”.
Tak oto w 2018 roku swoje 78. urodziny świętował pan Wiktor, okrągłą 50-tą rocznicę swoich urodzin obchodził kolejny Jubilat, pan Józef, a 55 rok życia rozpoczął pan Stanisław.

Loading ....

 

printFrom: http://dpskasinawielka.com.pl/wydarzenia-2018.html
Accessibility statementStrona domowaMapa stronySzukajContactUp