Strona główna   |   Kontakt i lokalizacja

 

Szybki kontakt

      telefon kontaktowy:
    18 33-14-097

      e-mail:
      biuro@dpskasinawielka.com.pl

Z życia domu

Loading ....

zobacz pozostałe galerie >>

 

Historia naszego domu
Dom Pomocy Społecznej "DIANA"

Dom Pomocy Społecznej ,,DIANA” w Kasinie Wielkiej powstał we wrześniu 2003r.  Wówczs Dom był przeznaczony dla 30 osób. W wynkiu rozbudowy w 2009r liczba ta zwiększyła się do 66 osób.

Założycielem Domu był Pan Zygmunt Kaletka obecny Prezes ,,EGIDY” Stowarzyszenia Wspierania Osób Psychicznie Chorych, które prowadzi Dom. Budynek jest własnością Pana Prezesa Zygmunta Kaletki.

Budynek Domu spełnia wszystkie wymogi i standardy Ustawy o Pomocy Społecznej i wiążących się z Ustawą Rozporządzeń, co potwierdza wpis do Rejestru Domów Wojewody Małopolskiego i wydane bezterminowe zezwolenie Wojewody Małopolskiego na prowadzenie Domu.

W Domu Pomocy Społecznej znajdują się pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka dostosowana do osób niepełnosprawnych. Na terenie Domu znajduje się jadalnia, kaplica, pokoje dziennego pobytu, pokój rehabilitacyjny, pokój przeznaczony do zajęć terapeutycznych, sala telewizyjna, podręczna kuchnia, pokój zabiegowy, pokój gościnny, garderoba,  pralnia, szuszarnia.

Dom położony jest na 34 arowej działce, ogrodzony, w samym centrum wsi. Na działce znajduje się altana ogrodowa z grillem przeznaczona dla 80 osób, boisko sportowe do dyspozycji mieszkańców. Budynek dodatkowo wyposażony jest w windę do przewozu osób niepełnosprawnych.
W odległości 200m znajduje się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Kościół, przystanek, BUS, punkt finansowy Banku Spółdzielczego, Remiza Strażacka, Zespół Placówek Oświatowych.

Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską. Posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, psychiatrę, psychologa, terapeutę, fizjoterapeutę, dwóch pracowników socjalnych, pielęgniarki, opiekunki, personel pomocniczy.

Wskaźnik zatrudnienia terapeutycznego jest zgodny z Ustawą o Pomocy Społecznej wynosi 0,5 czyli na 2 mieszkańców przypada 1 osoba z zespołu terapeutyczno – opiekuńczego.
 

 

printFrom: http://dpskasinawielka.com.pl/historia-naszego-domu.html
Accessibility statementStrona domowaMapa stronySzukajContactUp