Strona główna   |   Kontakt i lokalizacja

 

Wydarzenia roku 2016
Dom Pomocy Społecznej "DIANA"

STYCZEŃ 2016

15.01.2016 – WIZYTA DUSZPASTERSKA

Dziś w naszym Domu gościliśmy księdza proboszcza parafii Kasina Wielka – księdza Wiesława, z wizytą duszpasterską. Po uroczystej mszy świętej, odprawionej w kaplicy Domu, odbyło się wspólne głośne i radosne kolędowanie, po czym każdy z Mieszkańców przyjął
w swoim pokoju Gościa, który obficie skropił święconą wodą każego lokatora oraz jego dobytek, a także każdy zakątek budynku Domu. Składamy księdzu Proboszczowi serdeczne „Bóg zapłać”.   19.01.2016 – „Z KOLĘDĄ NA USTACH” U SĄSIADÓW

Głośny śpiew kolęd, występ artystyczny młodzieży, zabawa taneczna, poczęstunek oraz konkursy z nagrodami – te i wiele innych atrakcji czekało na Mieszkańców naszego Domu oraz innych zaprzyjaźnionych placówek w mszańskim Domu Strażaka, gdzie goszczeni byliśmy w świątecznej atmosferze przez Mieszkańców i Personel DPS w Mszanie Dolnej. Bawili się tam p. Krzysztof, p. Damian, p. Marek, p. Mariusz oraz p. Dariusz. Wszyscy powrócili do Kasiny Wielkiej w szampańskich karnawałowych nastrojach.

Loading ....

26.01.2016 – PERSONEL NA SCENIE!?

Tym razem to Panie pracujące w DPS Kasina Wielka sprawiły Mieszkańcom Domu niespodziankę i przygotowały dla Nich jasełka. Wcielając się w role aniołów, diabłów,
św. Mikołaja, śmierci, Czesia oraz narratora, personel zaprezentował publiczności, co dzieje się w piekle i w niebie niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia. Zobaczcie sami, co tam się działo…?

Loading ....

26.01.2016 - BAWIMY SIĘ W RABIE NIŻNEJ

Po powyższym występie Lucyfer – pani Karolina – zabrała panów: Leszka, Stanisława, Grzegorza oraz Andrzeja do Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej, gdzie podziwiali jasełkowy występ Gospodarzy oraz wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu młodzieżowego zespołu regionalnego, po czym pobyt tam zakończyli karnawałowymi pląsami na parkiecie w rytm przebojów disco.

Loading ....

31.01.2016 – SPOTKANIE OPŁATKOWE W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Już po raz kolejny duża grupa Mieszkańców reprezentowała nasz Dom podczas organizowanego przez Dyrekcję, Pracowników oraz Uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej we współpracy z Radą Parafialną Spotkania Opłatkowego. W świąteczną jeszcze atmosferę wprowadziły Gości przedstawione przez Uczniów jasełka oraz noworoczne życzenia. Dziękujemy Organizatorom za miło spędzone niedzielne popołudnie, poczęstunek oraz wspólną zabawę.

Loading ....


LUTY 2016


02.02.2016 - KOLĘDOWANIE W ŁĘTOWNI

Czas Bożego Narodzenia zakończyliśmy wraz z Mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Łętowni oraz ich pozostałymi Gośćmi, odpowiadając na ich zaproszenie. Pan Mariusz, pan Damian i pan Tadeusz oglądnęli jasełka w stylu góralskim w wykonaniu „Teatrzyku na Folwarku”, śpiewali tradycyjne polskie i góralskie kolędy oraz skorzystali ze słodkiego poczęstunku. „Hej kolęda, kolęda!”

Loading ....

04.02.2016 – KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWO – PĄCZKOWE SZALEŃSTWA!

Aż trzy okazje zgromadziły Mieszkańców naszego Domu oraz Gości z DPS w Mszanie Dolnej na imprezowym parkiecie: tłusty czwartek, karnawał oraz zbliżające się Walentynki. Niezbędnej do tańców, zabaw oraz konkursów energii dodały imprezowiczom pyszne pączki oraz chrust, dzięki którym Gospodarze i Goście długo nie schodzili z parkietu. Dobrej zabawy nie da się ukryć na upamiętniających to wydarzenie zdjęciach. Zapraszamy zatem do galerii!

Loading ....

15.02.2016 – „PITTBUL. NOWE PORZĄDKI” W RABCE – ZDRÓJ

Dwudziestu ośmiu Mieszkańców naszego Domu pod opieką testowało niedawno otwarte kino „Śnieżka” w uzdrowiskowej gorczańskiej miejscowości, oglądając film „Pittbul. Nowe porządki” m.in. z Agnieszką Dygant, Mają Ostaszewską, Andrzejem Grabowskim, Bogusławem Lindą i Pawłem Królikowskim w rolach głównych. Po powrocie zadowoleni kinomaniacy oczekiwali już na kolejne hity dużego ekranu.


26.02.2016 – DROGA KRZYŻOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KASINIE WIELKIEJ

Po raz drugi już Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej włączyli się w piątkową wielkopostną modlitwę drogi krzyżowej, odbywającą się w kościele parafialnym. Kolejne stacje Męki i Śmierci Pana Jezusa odczytywali: pan Krzysztof, pan Antoni, pan Franciszek, pan Damian, pan Andrzej, pan Adam, pan Mariusz, pan Dariusz oraz pan Tadeusz, integrując się tym samym ze społecznością miejscowości Kasina Wielka.MARZEC 2016


07.03.2016 – WIELKOPOSTNA MODLITWA W RABIE NIŻNEJ

Przygotowując się do przeżycia zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy kilkoro naszych Mieszkańców spędziło czas na modlitwie drogi krzyżowej u znajomych z DPS w Rabie Niżnej. Za Boży czas wspólnej modlitwy dziękujemy Gospodarzom Domu.  


08. i 09.03.2016 – ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KOBIET

Dzięki przygotowanemu przez Mieszkańców oraz Personel naszego Domu przedstawieniu jego widzowie dowiedzieć się mogli, jakie znaczenie mają wybrane damskie imiona? Z kolei dzień później, 9 marca, świętowaliśmy Dzień Kobiet w Mszanie Dolnej wraz z Mieszkankami tamtejszego DPS, które to otrzymały od Gentelmenów z Kasiny Wielkiej drobne upominki, moc życzeń oraz uśmiechów. Niech nam żyją drogie Panie sto lat!!!


13.03.2016 – KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

Czas przedświątecznych wielkanocnych przygotowań upłynął w naszym Domu m.in. na przygotowaniach świątecznych ozdób, palm i kartek, które następnie nabyć mogli parafianie miejscowości Kasina Wielka w ramach kiermaszu, mającego miejsce przed budynkiem kościoła. Przygotowane w ramach terapii zajęciowej ozdoby cieszyły się dużym powodzeniem, a zgromadzone dzięki temu fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wycieczek Mieszkańców naszego Domu.  

Loading ....


15.03.2016 – JEDZIEMY W ODWIEDZINY NA ŚLĄSK

Nasz wycieczkowy bus zabrał dziś pana Andrzeja, pana Mariusza, pana Damiana oraz pana Stanisława do Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej oraz Katowic na pełną wzruszeń i rodzinnych spotkań wyprawę. Odwiedzili oni swych bliskich oraz zwiedzili swoje rodzinne miasta.

Loading ....


23.03.2016 – MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W WYKONANIU UCZNIÓW

W czas Świąt Zmartwychwstania Pana wprowadziło nas przeżycie Męki i Śmierci Pana Jezusa, przygotowanej przez Uczniów i Pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Dziękujemy za zaproszenie, za trud włożony w przygotowania, za odwagę, wartościowy występ oraz świąteczne życzenia.

Loading ....


ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2016

Świąteczny czas jest bardzo ważnym, ale zarazem często trudnym dla Mieszkańców naszego Domu, gdyż ich myśli szczególnie często zwracają się wtedy ku ich bliskim… Przygotowane w ramach terapii zajęciowej palmy Mieszkańcy poświęcili w Niedzielę Palmową podczas mszy świętej w parafialnym kościele, potrawy w przystrojonych koszyczkach w Wielką Sobotę, a ze Zmartwychwstania Pana radowali się wspólnie w Wielkanocną Niedzielę, przy świątecznym śniadaniu oraz w atmosferze Wielkiej Nocy. Poniedziałek Wielkanocy przyniósł tradycyjne śmiguśne polewanie się wodą na szczęście
i bogactwo ? Alleluja!

Loading ....


KWIECIEŃ 2016


ZMAGANIA SPORTOWE: TOR PRZESZKÓD!

Mieszkańcy DPS Kasina Wielka powitali wiosnę rywalizacją w trakcie pokonywania toru przeszkód, przygotowanego w ogrodzie Domu przez Personel. Dwie drużyny: pani Moniki (szarfy żółte) i pani Edyty (szarfy czerwone) startowały w konkurencjach, prowadzonych przez panią Marysię i panią Karolinę: wyścig w worku, rzut woreczkiem do celu oraz woreczkiem z wodą do miski, wyścig na nartach wieloosobowych, wyścig z jajkiem na łyżce, odbijanie piłką po torze w parach, przeciąganie liny, kręcenie hula – hop itp. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna pani… Moniki! GRATULACJE! Zobaczcie sami, jak świetnie się w ten wiosenny dzień bawiliśmy?

Loading ....

MAJ 2016

14.05.2016 – 50. URODZINY PANA JANA

Dziś głośne „Sto lat!” zabrzmiało dla pana Janka, który świętował swoje 50. urodziny. Życzeniom nie było końca, a jubilat poczęstował Mieszkańców DPS pysznym tortem urodzinowym. Wszystkiego dobrego panie Janku!

Loading ....

24.05.2016 – XI KONKURS PRAC TERAPII ZAJĘCIOWEJ W LIMANOWEJ

W Domu Pomocy Społecznej w Limanowej odbył się dziś XI Konkurs Prac Terapii Zajęciowej pn. „Szczęście jest towarem cudownym: im więcej go dajesz, tym więcej go masz”. Prezentowane prace przedstawiały symbole szczęścia, a wykonane zostały dowolną techniką. Stworzone dzieła i podejście do tematu, zawsze wykonane są profesjonalnie i interesująco. Kasinę Wielką reprezentowali panowie Krzysztof J. oraz Krzysztof P., przedstawiając prace: drzewko szczęścia, podkowę oraz czterolistną koniczynę. Powrócili szczęśliwi i dzielili się tymże szczęściem z innymi.

Loading ....


31.05.2016 – KONCERT PANA WIESŁAWA

Odwiedził nas dzisiaj interesujący Gość – pan Wiesław, który podzielił się z nami swoją pasją – grą oraz śpiewem. Koncertuje on po całej Polsce, dziś właśnie zawitał pod Śnieżnicę. Swoim repertuarem pieśni patriotycznych przeniósł nas w czasy Polski walczącej o odzyskanie wolności. Dziękujemy za występ i zapraszamy ponownie!

Loading ....

CZERWIEC 2016


01.06.2016 – CZAS RELAKSU Z SĄSIADAMI

W ten gorący czerwcowy dzień Mieszkańcy chłodzili się w cieniu ogrodowej altany, pijąc kawkę i rozmawiając w towarzystwie zaprzyjaźnionych Mieszkanek DPS w Mszanie Dolnej.

Loading ....

02.06.2016 – GRILLOWA CZERWCÓWKA W MSZANIE DOLNEJ

Tym razem w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej spędziliśmy czas, najpierw karmiąc ducha modlitwą Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie karmiąc ciała pysznościami z grilla. W ten sam dzień grupka Ślązaków z naszego Domu: pan Stanisław, pan Dariusz, pan Michał, pan Mariusz, pan Jerzy i pan Damian odwiedzili swoje rodzinne strony.15-17.06.2016 – SENI CUP 2016

Reprezentacja Piłkarzy DPS Kasina Wielka w składzie: p. Adam, p. Damian, p. Marek, p. Mariusz, p. Dariusz, p. Patryk, p. Krzysztof P., p. Tadeusz wraz z kibicami: panem Krzysztofem J. i panem Bolesławem wzięła udział w XVI Turnieju Kwalifikacyjnym Polskiej Edycji Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2016 w Czarnej koło Dębicy (woj. Podkarpackie). 22 drużyny podzielone zostały na cztery grupy – my w najmocniejszej z nich zajęliśmy wysokie III miejsce, będąc o krok od awansu do turnieju finałowego, odbywającego się w lipcu w Toruniu. Każdy z Piłkarzy otrzymał pamiątkowy medal oraz sportowy plecak, a cała drużyna piłkę do piłki nożnej oraz duży puchar. Były to trzy dni ciężkiej sportowej walki fair play na murawie stadionu w Czarnej. Po sportowych zmaganiach drużyna regenerowała siły w ośrodku wypoczynkowym GRAND Chotowa. Organizatorzy turnieju zapewnili także prawdziwie piłkarskie emocje w Strefie Kibica, gdzie wszyscy uczestnicy rozgrywek dopingowali głośno piłkarzy Reprezentacji Polski w meczu grupowym podczas Mistrzostw Europy EURO 2016: Polska – Niemcy. Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu naszych Mieszkańców.

Loading ....

„DO BOJU POLSKO!” - KIBICUJEMY!!!

Mieszkańcy DPS Kasina Wielka wytrwale kibicowali piłkarzom Reprezentacji Polski podczas ich występów na piłkarskich Mistrzostwach Europy, odbywających się we Francji. Sala telewizyjna przybrała ten czas biało - czerwone barwy, a nasi Mieszkańcy jako kibice w biało – czerwonych szalikach nie szczędzili gardeł i kciuków, dopingując polskich sportowców.  

Loading ....

28.06.2016 – „NA GÓRALSKĄ NUTĘ” W KASINIE WIELKIEJ

Dziś w ogrodzie naszego Domu, który przybrał typowo góralski wystrój, odbył się kolejny już Przegląd Piosenki Letniej, tym razem pod hasłem: „NA GÓRALSKĄ NUTĘ!”.
W zmaganiach konkursowych udział wzięli Mieszkańcy – Goście z Domów Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, w Szczyrzycu, w Rabie Niżnej, w Rabce – Zdrój oraz w Łętowni, a także Mieszkańcy – Gospodarze spotkania z DPS Kasina Wielka.  
    Po występach w ramach przeglądu, odbywających się na umieszczonej obok ogrodowej altany scenie, podczas których Mieszkańcy wspierani byli dzielnie przez Dyrekcję oraz Personel poszczególnych placówek (na szczególną uwagę zasługują tradycyjne góralskie stroje naszych Mieszkańców i Personelu), uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami oraz symbolicznymi upominkami. Następnie nadszedł czas na sporą dawkę humoru (opowiadanie dowcipów o góralach i nie tylko ?), wspólny śpiew, obiad, tańce w ogrodzie oraz pyszne lody na deser. Ostatnią już atrakcją była konkurencja: ubijanie piany z białek na czas – tu bezkonkurencyjni okazali się Mieszkańcy DPS w Szczyrzycu, kolejne miejsca zajęli Goście z Łętowni i Mszany Dolnej. Gospodarze z Kasiny Wielkiej uplasowali się dopiero na IV miejscu, ale obiecali, że „dyscyplinę” tę będą twardo trenować i czekają na rewanż ?
    Gospodarze spotkanie podziękowali wszystkim miłym Gościom za wspólną zabawę i tak śpiewająco spędzony razem letni czas oraz zaprosili i zachęcili do ponownego przybycia pod Śnieżnicę.

Loading ....

 30.06.2016 – 25. LECIE DPS MSZANA DOLNA

Ostatni dzień czerwca 2016 roku spędziliśmy w ogrodzie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, świętując z jego Mieszkańcami jubileusz 25 lat istnienia placówki. Gospodarze przygotowali wiele atrakcji: poczęstunek, zabawę taneczną oraz wiele konkursów, łącznie ze śpiewem piosenek biesiadnych. 30 naszych Mieszkańców bawiło się do późnych godzin wieczornych, wysłuchując także wielu ciekawych historii i wspomnień z tych 25 lat. Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie i wspaniale spędzone letnie popołudnie. Zapraszamy do galerii zdjęć z Mszany Dolnej.

Loading ....

LIPIEC 2016


07.07.2016 – SEANS „BÓG W KRAKOWIE” W RABCE ZDRÓJ

Grupa 22 Mieszkańców obejrzała dziś skłaniający do refleksji film „Bóg w Krakowie” w kinie „Śnieżka”, po czym korzystała z darów natury, spacerując po urokliwym rabczańskim parku.

Loading ....

16.07.2016 – V ETAP TOUR DE POLOGNE PRZEZ KASINĘ WIELKĄ

Pogoda nie sprzyjała tegorocznym kolarzom Tour de Pologne, pomimo to nasi Mieszkańcy dzielnie im kibicowali, szczególnie mocno, gdy sportowcy przejeżdżali obok budynku DPS. Etap V – z Wieliczki do Zakopanego - liczył 225 kilometrów, a wygrał go Belg Tim Wellens (Lotto Sondol) i został on wówczas nowym liderem TdP.

Loading ....

25.07.2016 – „PIOSENKA W PODRÓŻY” W MSZANIE DOLNEJ

Grupka Mieszkańców naszego Domu podziwiała dziś występ grupy teatralnej, która w Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przedstawiła różne oblicza piosenki, która towarzyszy nam w podróży. Nie mogło obyć się bez wspólnego śpiewu, po którym nadszedł czas na kawkę, ciasto oraz plotki i ploteczki z zaprzyjaźnionymi Gospodarzami spotkania.SIERPIEŃ 2016


GRZYBOBORANIE

Sezon na grzyby Mieszkańcy naszego Domu uważają za oficjalnie otwarty! Niemal każde kolejne leśne wędrówki obfitują w drogocenne smakowite zdobycze i okazy…


07.08.2016 – IX SPOTKANIE RODZIN MIESZKAŃCÓW DPS KASINA WIELKA

To coroczne wydarzenie szczególnie motywuje Mieszkańców do pracy związanej z jego organizacją i przygotowaniami. Pogoda dopisała, bliscy naszych Mieszkańców również nie zawiedli… Był to czas wzruszeń, uścisków, długich rozmów, ale także dobrej zabawy – podczas „przysłowiowych” kalamburów, konkursu sprawdzającego znajomość piosenek z repertuaru „zwierzęcego”, śpiewu i tańców… oraz wpisanego już w tradycję Zjazdów Rodzin – wyścigu na nartach wieloosobowych ? O to, by nie zabrakło sił Gospodarzom jak Gościom spotkania, zadbały nasze Panie Kucharki. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci i sercach Mieszkańców Domu. Dziękujemy Ich bliskim za przybycie i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy znów - już za rok!

Loading ....

09.08.2016 – OGNISKO POD LUBOGOSZCZĄ

Letni czas to wycieczek czas! Zatem Mieszkańcy zapakowali plecaki i powędrowali do schroniska YMCA pod Lubogoszczą, by tam uzupełnić kalorie kiełbaską z ogniska oraz nacieszyć się urokiem górskich okoliczności przyrody. A po zejściu na niziny Mszany Dolnej ochłodę gwarantowały pyszne lody. Przygodo trwaj!

Loading ....

11.08.2016 – NA KRĘGLE DO LIMANOWEJ

Dziś 15. Mieszkańców ćwiczyło celność w limanowskiej kręgielni, raz z gorszym, a raz z  lepszym rezultatem ;-) Ale przecież ćwiczenia czynią mistrza, a co ważniejsze - nikt się nie zniechęcił, wręcz przeciwnie – ta dyscyplina bardzo się Panom spodobała.

Loading ....

22.08.2016 - EPOKA LODOWCOWA W RABCE ZDRÓJ!

Tak, tak. Z końcem sierpnia w miasteczku Rabka Zdrój nastała epoka lodowcowa… ale na szczęście tylko w kinie „Śnieżka”, do którego udała się grupa naszych Mieszkańców, by móc znów – tym razem w wersji 3D - śledzić losy Sida, Mańka, Shiry, Brzoskwinki i Juliana w piątej już części serii „Epoki lodowcowej” zatytułowanej „Mocne uderzenie”.


25.08.2016 – POŻEGNANIE LATA W OJCOWIE

Mieszkańcy naszego Domu wzięli dziś udział w spotkaniu integracyjnym oraz wspólnym pożegnaniu tegorocznego lata w Ojcowie. Spotkanie rozpoczęła msza św. w intencji mieszkańców i pracowników wszystkich Domów – Gospodarzy jak i Gości. Po mszy rozpoczęła się zabawa taneczna, podczas której prowadzący, Pan Krzysztof, organizował wesołe konkursy taneczne. „Głównym punktem imprezy było zbudowanie przez reprezentantów każdego Domu statku, który w swoich ładowniach niósł marzenia i życzenia swoich budowniczych. W uroczystym pochodzie 15 statków zostało zwodowanych na rzekę Prądnik , której wartki nurt poniósł je w kierunku Wisły a dalej prosto do Bałtyku.” – tak główną atrakcję spotkania opisują jego Gospodarze. Ponadto panowie: Jerzy, Marek M., Krzysztof, Andrzej, Leszek, Marek W. oraz Michał spędzali czas grając w kręgle, golfa czy piłkarzyki, dla osłody i ochłody racząc się lodami i watą cukrową i rozmawiając i tańcząc z pozostałymi uczestnikami imprezy. Dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniałe atrakcje, a także nagrody i upominki, z którymi powróciliśmy do Kasiny Wielkiej.

Loading ....


WRZESIEŃ 2016

 

01.09.2016 – SPARTAKIADA W SZCZYRZYCU

Słoneczna letnia jeszcze pogoda oraz wiele konkurencji czekało na naszych Mieszkańców u zaprzyjaźnionych znajomych z DPS w Szczyrzycu (szachy, dwa ognie, tory przeszkód oraz przeciąganie liny). Poza tymi punktowanymi konkurencjami Panowie mogli się zrelaksować grając w tenisa stołowego, biorąc udział w pracy plastycznej lub tańcząc i bawiąc się wspólnie w rytm muzyki. Panowie: Marek, Dariusz, Krzysztof oraz Andrzej bardzo dziękują Gospodarzom za zabawę, możliwość doświadczenia sportowej rywalizacji fair play oraz za poczęstunek i upominki.

Loading ....

12.09.2016 – LETNI CZAS POD OGRODOWĄ ALTANĄ

Z wielką radością kolejny już raz gościmy Mieszkanki z Mszany Dolnej, by podtrzymywać i pielęgnować zawarte już - oraz zawiązywać nowe - znajomości, przyjaźnie, więzy…

Loading ....

15.09.2016 –  V SPOTKANIE INTEGRACYJNO – MODLITWNE W TRZEMEŚNI

Motto tegorocznego spotkania, odbywającego się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni, brzmiało: „Kto bawi się sercem i modli duszą ten już dostępuje nieba”. Po udziale we mszy św. oraz poczęstunku nadszedł czas na część artystyczną. Uczennice tamtejszej szkoły umiliły czas swym śpiewem, a następnie uczestnicy imprezy prezentowali przygotowane stroje - Kasinę Wielką reprezentował anioł – pan Dariusz M. oraz diabeł – pan Tadeusz. Pokaz tańca w dowolnym stylu był kolejnym punktem programu, tu bezkonkurencyjni okazali się pan Damian i pan Dariusz L., tańczący breakdance. Po krótkim odpoczynku czwórka naszych Mieszkańców wzięła jeszcze udział w zabawie tanecznej, posilając się grillowaną kiełbaską.

Loading ....

26.09.2016 - WYJAZD DO KINA – SEANS „SMOLEŃSK”

Kolejnym obejrzanym przez Mieszkańców naszego Domu w kinie „Śnieżka” w Rabce Zdrój filmem był „Smoleńsk” reżyserii Antoniego Krause.


27.09.2016 – W GÓRY, W GÓRY, MIŁY BRACIE…!

Otaczające Kasinę Wielką góry Beskidu Wyspowego oraz letnia wrześniowa pogoda zachęcają swym pięknem do turystyki pieszej. Tym razem nasi Mieszkańcy z turystycznymi plecakami dotarli do schroniska pod Śnieżnicą, na którego terenie w wyznaczonym miejscu rozpalili ognisko i upiekli pyszne kiełbaski. A na deser zaserwowano w schronisku… pyszne lody. Spacerowicze powrócili zmęczeni, ale radośni tak mile spędzonym dniem.   

Loading ....

28.09.2016 – ŻEGNAMY LATO W ZASKALU

Mieszkańcy naszego Domu pożegnali dziś – wraz z Gospodarzami oraz pozostałymi Gośćmi DPS w Zaskalu – lato, wysłuchując występu młodzieżowych zespołów regionalnych, prezentując przygotowaną w ramach terapii zajęciowej pracę konkursową, pod hasłem: „Babie lato” oraz biorąc udział w zabawie tanecznej.

Loading ....

30.09.2016 – W STOLICY POLSKICH TATR W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE

Wprawdzie zgodnie z kalendarzem niedawno powitaliśmy jesień, jednak dziś za oknami panowało jeszcze lato. Razem z Mieszkańcami DPS w Mszanie Dolnej skorzystaliśmy z tej sposobności, by zwiedzić miasto Zakopane i jego okolice. W przepięknych górskich okolicznościach przyrody wyjechaliśmy koleją linowo - terenową na Gubałówkę, skąd widoki na miasto, Tatry oraz Podhale zapierały dech w piersiach. Spacerowaliśmy także po Krupówkach, co dało okazję do nabycia góralskich pamiątek, po czym pokłoniliśmy się Matce Boskiej Fatimskiej w Jej zakopiańskim Sanktuarium na Krzeptówkach. Dziękujemy Sąsiadom z Mszany Dolnej za wspólnie spędzony wycieczkowy czas!

Loading ....


PAŹDZIERNIK 2016


18.10.2016 – PLENER W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SZCZYRZYCU

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu odbył się plener promujący efekty projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W trakcie pleneru  Gospodarze, Mieszkańcy naszego Domu oraz pozostali zaproszeni goście poznali efekty projektu oraz wzięli udział w zabawach i grach z wykorzystaniem nowej infrastruktury tamtejszego DPS. Skorzystaliśmy z szeregu atrakcji, w tym m. in. z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i zamku, graliśmy w gigantyczne piłkarzyki, wzięliśmy udział w karaoke, w szeregu zabaw i konkursów z nagrodami, a także mogliśmy skosztować waty cukrowej i popcornu, pieczonych kiełbasek, gorących i zimnych napojów, słodyczy oraz owoców. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i tak atrakcyjnie spędzony czas! Właśnie tak bawili się Mieszkańcy naszego Domu u znajomych w Szczyrzycu.

Loading ....

19.10.2016 – „JESIEŃ NA FOLWARKU” W ŁĘTOWNI

Pięciu Mieszkańców DPS Kasina Wielka (p. Krzysztof P., p. Krzysztof J., p. Marek, p. Damian i p. Grzegorz) reprezentowało nasz Dom podczas corocznego spotkania integracyjnego w Domu Pomocy Społecznej w Łętowni. Po uroczystym powitaniu przez Dyrektora tamtejszego Domu zgromadzonych Gości, jak i Gospodarzy imprezy, nadszedł czas wspólnej zabawy tanecznej, trwającej do późnego wieczora. Za poczęstunek oraz niezapomniane integracyjne parkietowe szaleństwa dziękujemy przyjaciołom z Łętowni.  

Loading ....

Z MODLITWĄ I PAMIĘCIĄ PRZEZ CMENTARZE

Zbliżający się czas szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana – Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – łączą się w naszym Domu z tradycją corocznej wędrówki z modlitwą oraz symbolicznym stroikiem i zniczem do miejsc, gdzie pochowani są Mieszkańcy DPS Kasina Wielka. Odwiedzamy m.in. cmentarze w Wieliczce, Niepołomicach, Wawrzeńczycach, Zebrzydowicach, Białym Dunajcu, Niedźwiedziu, Przyszowej, Skomielnej Czarnej czy Skrzydlnej… ”Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…”

Loading ....

30.10.2016 – MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KASINIE WIELKIEJ

Włączając się w życie Parafii Kasina Wielka nasi Mieszkańcy poprowadzili tego dnia – kończącą się wraz z miesiącem październikiem -  codzienną modlitwę różańcową w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kasinie Wielkiej.


31.10.2016 – RELAKS W CHOCHOŁOWSKICH TERMACH

Ostatni dzień października Mieszkańcy naszego Domu spędzili relaksując się w basenach największego kompleksu termalnego na Podhalu – w Chochołowskich Termach. Kąpiele w basenach whirpool z wodą termalną i wodą solankową, w basenach zewnętrznych (a tam m.in.: rwąca rzeka, gra w siatkówkę i koszykówkę wodną, stanowisko do masażu), zjeżdżalnia pontonowa, kąpiel w basenie pływackim, pobyt w saunie oraz w Strefie Leczniczej: beczkach termalnych z siarkową wodą termalną oraz basenach termalnych z wodą solankową, wytchnienie w kawiarence – te i inne atrakcje czekały na Mieszkańców w Chochołowie. Wycieczkowicze powrócili do Kasiny Wielkiej zrelaksowani i pełni sił, bowiem woda termalna posiada leczniczy skład mineralny oraz właściwości terapeutyczne.LISTOPAD 2016


17.11.2016 – BAWIMY SIĘ ANDRZEJKOWO W MSZANIE DOLNEJ

Nadszedł czas świętowania imienin Andrzejów, więc nasi Mieszkańcy (zwłaszcza Andrzejowie ?) skorzystali dziś z zaproszenia na andrzejkowe pląsy i tańce, które dotarło
z DPS w Mszanie Dolnej. Imprezowicze rozgrzali się tam i przygotowali nogi na kolejną zabawę, która odbyła się pięć dni później w…


22.11.2016 – ZABAWA ANDRZEJKOWA W DOMU STRAŻAKA W KASINIE WIELKIEJ

Tegoroczną zabawę andrzejkową, przygotowaną przez Personel oraz Mieszkańców naszego Domu, ciepłym powitalnym słowem oraz życzeniami udanej zabawy i tylko pomyślnych wróżb, rozpoczęła Dyrektor Domu – pani Roma Mazgaj. Mieliśmy zaszczyt ugościć przedstawicieli Domów Pomocy Społecznej z: Makowa Podhalańskiego, Mszany Dolnej, Łętowni, Ojcowa, Raby Niżnej, Rabki Zdrój, Szczyrzyca oraz Zaskala, a także współpracujących z naszą placówką już kolejny rok przedstawicieli firmy CitoNet – Kraków SA (grupa TZMO SA).  O dobrą atmosferę na tanecznym parkiecie Domu Strażaka w Kasinie Wielkiej zadbał zespół muzyczny „Swing”.  Chwilą wytchnienia od andrzejkowych tańców w różnorodnym stylu były serwowane przez Panie Kucharki pyszne posiłki oraz przygotowane wcześniej przez Mieszkańców – Gości – andrzejkowe wróżby. Na posterunku stała też nasza etatowa Wróżka – Czarodziejka, która obiecała spełnienie każdej przez siebie wywróżonej przyszłości… Niechaj spełnią się jednak tylko te pomyślne wróżby! Bardzo dziękujemy miłym Gościom za wspólna zabawę, a wszystkim solenizantom życzymy raz jeszcze wszelkiej pomyślności oraz opieki patrona – świętego Andrzeja.

Loading ....


GRUDZIEŃ 2016

01.12.2016 – WYSTĘP GRUPY KABARETOWEJ W DPS RABA NIŻNA

Zimowa aura powitała Mieszkańców naszego Domu oraz innych zaprzyjaźnionych placówek w Rabie Niżnej, dokąd dotarli też aktorzy z limanowskiej grupy kabaretowej z przedstawieniem: „Przychodzi baba do lekarza”. Oj, jakże prawdziwe były to sceny, niczym z życia wzięte ? Po komediowym występie oraz wspólnym biesiadowaniu uczestnicy spotkania skosztowali ciepłego posiłku, deseru oraz pogawędzili przy kawie i herbacie. Dziękujemy za tak pozytywny akcent grudniowego czasu!

Loading ....

06.12.2016 – WITAMY MIŁEGO GOŚCIA!

Dziś nie mogło być inaczej… zarówno ci grzeczni, jak i … mniej grzeczni Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej otrzymali dziś prezent – niespodziankę od niespodziewanego ;-) Gościa. Święty Mikołaj zadawał jednak wiele pytań i zadań Mieszkańcom, więc wcale nie było tak łatwo otrzymać podarunek. Jednak nic tak nie radowało Mieszkańców, jak możliwość spoczęcia na kolanach Gościa… Dziękujemy Świętemu za przybycie i hojne prezenty. Zapraszamy ponownie! ?

Loading ....

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ W DPS

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odwiedzali w każdy grudniowy przedświąteczny wtorek naszych Mieszkańców, wspólnie czytając świąteczne opowieści, które przeplatane były świątecznymi piosenkami, pastorałkami  i kolędami, a także rozmową i quizami.  Wolontariusze ze szkolnej biblioteki pod okiem opiekuna wykonali pamiątkowe, świąteczne  upominki, które przekazali wdzięcznym za wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia Mieszkańcom DPS.

Loading ....

11. i 18.12.2016 - KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PRAC

Dzięki przychylności księdza proboszcza Parafii Kasina Wielka nasi Mieszkańcy mogli w przedświątecznym czasie zdobyć dodatkowe fundusze, przeznaczając do nabycia wykonane pod okiem personelu w ramach terapii zajęciowej w DPS świąteczne prace (bombki choinkowe, stroiki, choinki, kartki, ozdoby choinkowe) w ramach bożonarodzeniowego kiermaszu, umiejscowionego przy budynku kościoła. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie miejscowej społeczności oraz każde ciepłe słowo skierowane ku Mieszkańcom Domu. Serdeczne Bóg zapłać!   

Loading ....

22.12.2016 - WIGILIJNY CZAS W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Grupa Mieszkańców naszego Domu obejrzała dziś przygotowane przez Pracowników oraz Uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej piękne jasełka oraz przekazała Dyrekcji Zespołu świąteczne i noworoczne życzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, które pozwoliło poczuć atmosferę Świąt Narodzenia Pana.

Loading ....

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2016

Gdy minął już czas przedświątecznych przygotowań – przystąpienia do sakramentu pokuty, dekoracji budynku, ubierania choinki, wysyłania kartek ze świątecznymi życzeniami do bliskich, wypieku pierniczków, a budynek Domu wypełnił się zapachem i atmosferą Świąt Bożego Narodzenia – nadeszła pora na świętowanie. Po tradycyjnym składaniu życzeń, połączonym z łamaniem się opłatkiem oraz modlitwą, Mieszkańcy w odświętnych strojach zasiedli do stołu, by spożyć Wieczerzę Wigilijną, po czym radosnym śpiewem kolęd witali Narodzonego Pana, czym zasłużyli na prezenty, zgromadzone pod choinką. Kolejne dwa świąteczne dni to czas odpoczynku, czas smakowitych świątecznych dań oraz kontynuacji radosnego śpiewu kolęd. Bowiem: „W dzień Bożego Narodzenia, radość wszelkiego stworzenia!”

Loading ....

printFrom: http://dpskasinawielka.com.pl/wydarzenia-roku-2016.html
Accessibility statementStrona domowaMapa stronySzukajContactUp