Strona główna   |   Kontakt i lokalizacja

 

Wydarzenia roku 2015
Dom Pomocy Społecznej "DIANA"

STYCZEŃ 2015


08.01.2015 – WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ
p.t.: „RÓŻNE OBLICZA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

W ten mroźny styczniowy dzień gościliśmy w naszych progach aktorów z zaprzyjaźnionej grupy kabaretowej, którzy przedstawili Mieszkańcom oraz Personelowi różne - nieznane dotąd, a jednocześnie bardzo zabawne - oblicza Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za dużą dawkę humoru i kolejny ciekawy występ. Zapraszamy ponownie!

Loading ....

 

10.01.2015 – KOLĘDA A.D. 2014/2015

    Po udziale w uroczystej Mszy Świętej, w czasie której oprawę Liturgii Słowa przygotował i odczytał jeden z mieszkańców – pan Jerzy – odbyło się głośne wspólne śpiewanie kolęd, po czym Ksiądz Proboszcz Parafii Kasina Wielka odwiedził każdego z Mieszkańców w swoim pokoju, by tam pobłogosławić i poświęcić zgromadzony dobytek. Kolęda dotarła w każdy najmniejszy zakątek Domu. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posługę kapłańską i kolędę.

Loading ....



14.01.2015 – „Z KOLĘDĄ NA USTACH” W MSZANIE DOLNEJ

Pięciu Mieszkańców – pan Mariusz, pan Krzysztof, pan Jerzy, pan Marek oraz drugi pan Krzysztof – pod opieką pani Uli wraz z Panią Dyrektor skorzystali z zaproszenia bliskich nam Mieszkańców i Personelu Domu Pomocy Społecznej z Mszany Dolnej, uczestnicząc w spotkaniu integracyjnym w Domu Strażaka w Mszanie Dolnej. Po uroczystym powitaniu gości i spożyciu ciepłego posiłku kolędowali głośno - co sił w gardłach, po czym obejrzeli i wysłuchali występu regionalnej grupy kolędniczej. Nie mogło zabraknąć tańców i hulanek, którym rytm nadawała ze sceny orkiestra, a w przerwach goście mogli wygrać wiele skromnych nagród biorąc udział w ciekawych konkursach i konkurencjach. To był bardzo miło spędzony czas, dziękujemy!

Loading ....



22.01.2015 – JASEŁKA W RABIE NIŻNEJ

Kolejne zaproszenie dotarło do nas z pobliskiej Raby Niżnej, od zaprzyjaźnionych nam Mieszkańców i Personelu tamtejszego domu pomocy społecznej. Byliśmy zachwyceni świetną grą aktorów – Mieszkańców DPS Raba Niżna, ich odwagą i zaangażowaniem w rolę oraz dopracowanymi wraz z Personelem strojami. Wyjeżdżaliśmy z Raby w świątecznych bożonarodzeniowych nastrojach!

Loading ....



25.01.20015 – SPOTKANIE OPŁATKOWE
W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KASINIE WIELKIEJ

Po raz drugi mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tradycyjnym łamaniu się opłatkiem, składaniu świątecznych jeszcze życzeń, być widzami jasełek w wykonaniu młodzieży szkolnej oraz wspólnie kolędować i bawić się z osobami zamieszkującymi Kasinę Wielką. Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do gości przez władze Gminy Mszana Dolna oraz przez Dyrekcję Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Po wspólnym kolędowaniu podano ciepły posiłek, który można było później spalić na parkiecie, pląsając do taktu orkiestry składającej się z uczniów tutejszej szkoły. Tak pięknie spędziliśmy ten czas, za co bardzo dziękujemy!

Loading ....



26.01.2015 – JASEŁKA NA WESOŁO Z GOŚĆMI Z MSZANY DOLNEJ

Mieszkańcy naszego Domu pod opieką Personelu przygotowali rewelacyjne przedstawienie, wprawiając widzów w wesoły nastrój. Kilka dni później zaprosiliśmy Panie z DPS Mszana Dolna, by wspólnie spędzić miło czas i pokolędować. Również goście zachwyceni byli występem naszych Mieszkańców, a furorę zrobiła przede wszystkim  dekoracja i pieczołowicie przygotowane stroje dla aktorów. Zobaczcie sami!

Loading ....



LUTY 2015


05.02.2015 – WYJAZD DO KINA: „WKRĘCENI 2”

Od dawna wiadomo, że najlepszym lekarstwem na wszelakie dolegliwości duszy i ciała jest… śmiech :) Zatem zafundowaliśmy sobie dziś terapię śmiechem w Cinema City Zakopianka w Krakowie :)



 
07.02.2015 – UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ŚP. P. JULIANA SZYWAŁY

Delegacja mieszkańców DPS Kasina Wielka uczestniczyła dziś w pogrzebie byłego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej. Był on długoletnim nauczycielem, wychowawcą i kierownikiem szkoły w naszej miejscowości, a także zasłużonym i oddanym człowiekiem. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”




12.02.2015 – ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ ZAKOCHANYCH!

W tym dniu w naszym Domu nie mogło zabraknąć Pań z Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Najpierw Goście obejrzeli kabaretowy występ w wykonaniu naszych Mieszkańców, opracowany przez panią Marysię i panią Karolinę. Występ tan rozbawił osoby na widowni do łez ? Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, po czym nastąpiła dalsza część imprezy – tańce! Dodać należy, iż gościem specjalnym tegorocznego dnia Św. Walentego był sam… Michał Wiśniewski! ;-) Zaśpiewał on największe przeboje grupy „Ich troje”, oczywiście te o tematyce miłosnej. Przybyli także do nas „Romeo i Julia” oraz wiele innych ciekawych osobistości :) Wszyscy bawili się znakomicie. Zobaczcie sami!

Loading ....



MARZEC 2015


09.03.2015 – ŚWIĘTO KOBIET W MSZANIE DOLNEJ

Pan Leszek, pan Andrzej, pan Jerzy, pan Franek oraz pan Mariusz wybrali się do Mszany Dolnej, by tam złożyć osobiście życzenia i wręczyć drobne upominki przemiłym Paniom z DPS. Mieszkanki odwdzięczyły się wspaniałym występem, poczęstunkiem, rozmowami i pląsami na parkiecie. Na zakończenie spotkania pan Franek i pan Michał raz jeszcze złożyli życzenia Kobietom, tym razem śpiewająco!

Loading ....


11.03.2015 – REWANŻ! :-)

Aby odwdzięczyć się Paniom z Mszany Dolnej za ostatnie zaproszenie ugościliśmy je dziś w Kasinie Wielkiej. Miały one okazję zasiąść przed ekranem telewizora i obejrzeć najnowsze programy informacyjne: świeżutkie informacje pogodowe, sportowe, ciekawostki – np. o biciu różnych rekordów, a także wysłuchać koncertu życzeń oraz obejrzeć 1256 odcinek brazylijskiej telenoweli ?  i najnowszy pokaz mody dla personelu DPS ? Nie zabrakło również porad dla nieskutecznie odchudzających się – podano instrukcję postępowania w niesamowicie skutecznej diecie cud, o nazwie: Chud-nij! ? Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Loading ....


20.03.2015 – WIELKI POST: PROWADZENIE MODLITWY DROGI KRZYŻOWEJ
W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KASINIE WIELKIEJ

W jeden z piątków Wielkiego Postu nasi Mieszkańcy odważyli się – przy wsparciu Personelu – poprowadzić Stacje Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej podczas cotygodniowego nabożeństwa dla całej wspólnoty parafialnej. W modlitwie uczestniczyło 13. Mieszkańców: p. Jerzy J., p. Jerzy W., p. Damian, p. Krzysztof, p. Dariusz, p. Franek, p. Stanisław, p. Antoni, p. Andrzej W., p. Marian, p. Andrzej D., p. Andrzej W. oraz p. Tadeusz. To był dobry Boży czas…



27.03.2015 – DROGA KRZYŻOWA W RABIE NIŻNEJ

Wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w pobliskiej Rabie Niżnej pochyliliśmy się nad Drogą Męki i Śmierci Pana Jezusa w ramach duchowego przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Za wspólną modlitwę szczególnie dziękują: p. Andrzej D., p. Tadeusz, p. Dariusz, p. Damian, p. Mariusz, p. Krzysztof oraz p. Franciszek.



31.03.2015 – MISTERIUM PASCHALNE W PORĘBIE WIELKIEJ

Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej nasi mieszkańcy obejrzeli wspaniale przygotowane i przedstawione przez uczniów Misterium Męki Pańskiej w salce tamtejszego kościoła parafialnego. Dodatkowo Dyrektor szkoły wraz z Księdzem Proboszczem podzielili się z nami wieloma ciekawymi informacjami o parafii, kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej oraz o jego historii. Na zakończenie mieszkańcy naszego DPS otrzymali drobne świąteczne upominki. Dziękujemy organizatorom za tak mile spędzony czas w Porębie Wielkiej.  

Loading ....


KWIECIEŃ 2015


ŚWIĘTA WIELKANOCNE A.D.2015

Oprócz tradycyjnych przedświątecznych przygotowań - tworzenia dekoracji i dekorowania budynku, wysyłania kartek ze świątecznymi życzeniami do bliskich, porządków, przygotowania odświętnych strojów – w tym roku po raz pierwszy dołączyć można jeszcze jeden punkt: tworzenie ozdób na wielkanocny kiermasz! W Niedzielę Palmową tuż przy wejściu do kościoła parafialnego w Kasinie Wielkiej grupa Mieszkańców pod opieką Personelu dzielnie pozyskiwała fundusze. Ich wytrwałość i praca zostały wynagrodzone – udało się zebrać sporą sumę, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie najbliższego wyjazdu – wycieczki Mieszkańców. Świąteczny czas Mieszkańcy przeżyli w sposób tradycyjny, święcąc pokarmy w Wielką Sobotę, spożywając w Niedzielę Wielkanocną odświętne śniadanie i radując się ze Zmartwychwstania Pana, polewając się obficie wodą – na szczęście – w Wielkanocny Poniedziałek ? RADOSNEGO ALLELUJA!..



 14.04.2015 – WODNE SZALEŃSTWO W BASENACH TERMALNYCH
 BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ!

Próżno pisać o tejże wycieczce – tylko zdjęcia i relacje Mieszkańców oddadzą wspaniałą zabawę i aktywny wypoczynek, które miały miejsce w „Terma Bania”. Zapraszamy do galerii!



MAJ 2015


10.05. i 24.05.2015 – I. i II. TURA WYBORÓW PREZYDENCKICH
Te dwa majowe weekendy upłynęły Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej pod znakiem patriotyzmu. Każdy uprawniony do głosowania wziął w nim udział. Kolejny raz już – dzięki uprzejmości lokalnych władz oraz staraniom Kierownictwa DPS – lokal wyborczy usytuowany był w budynku DPS, za co tutejsi wyborcy są bardzo wdzięczni.



03.05.2015 – X. MAJÓWKA ZAGÓRZAŃSKA

W to piękne wiosenne niedzielna popołudnie grupa Mieszkańców wybrała się na spacer, a przy okazji wzięła udział w obchodach X. Majówki Zagórzańskiej w nowej muszli koncertowej w Kasinie Wielkiej.
 
Informacja o przebiegu imprezy zamieszczona na stronie Gminy Mszana Dolna: „Organizatorzy: Urząd Gminy Mszana Dolna, Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Kasina Wielka, OSP Kasina Wielka oraz Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” dołożyli wielu starań, aby impreza stała na wysokim poziomie. Zaczęło się od mocnego uderzenia,
a mianowicie przeglądu orkiestr dętych z terenu Gminy i Miasta  Mszana Dolna. Licznie zebrana publiczność oklaskiwała orkiestry dęte z Kasiny Wielkiej, Mszany Dolnej, Kasinki Małej oraz Mszany Górnej. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano zabawy i konkursy z licznymi nagrodami, a główną nagrodą był rower górski. Dla dzieci czynne były zjeżdżalnie i ścianka wspinaczkowa, z których to urządzeń można było korzystać dzięki sponsorom bezpłatnie. Na zakończenie wystąpił  kabaret „Pniaku Show”. Prowadzący całą imprezę Leszek Pniaczek -  aktor  z Myślenic - wprowadził w dobry nastrój do wspólnej zabawy. Należy  zaznaczyć, że muszla koncertowa zdała egzamin i jest wspaniałym miejscem do organizowania takich imprez. Liczna publiczność, która przybyła na imprezę, mogła rodzinnie spędzić czas. Trzeba powiedzieć, że pogoda jak na początek maja okazała się dla organizatorów i uczestników łaskawa. Na zakończenie majówki organizatorzy zaprosili wszystkich na zabawę taneczną.”



CZERWIEC 2015


09.06.2015 – UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU „MĄŻ I ŻONA” W LIMANOWSKIM MOK-u

    Z wielką przyjemnością liczna grupa Mieszkańców pojechała do Limanowej, by tam w Miejskim Ośrodku Kultury zaczerpnąć odrobinę kultury i obejrzeć spektakl Aleksandra Fredry p.t.: „Mąż i żona”.  



10-12.06.2015 – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SENI CUP 2015 W CZARNEJ k. DĘBICY

Po raz kolejny już reprezentacja piłkarzy DPS Kasina Wielka w składzie: p. Krzysztof, p. Dariusz, p. Tadeusz, p. Adam, p. Patryk, p. Damian oraz p. Marek wraz z kibicami –
p. Jerzym, p. Andrzejem i p. Leszkiem – oraz sztabem trenerskim: panią Dyrektor, panią Anią i panem Patrykiem spędziła trzy dni w Ośrodku Wypoczynkowym SPA&Resort Grand Chotowa w Czarnej (woj. podkarpackie). Wzięli oni udział w ostatnim już spośród trzech organizowanych w Polsce turniejów kwalifikacyjnych do Finału rozgrywek SENI CUP 2015 – Ligi Piłki Nożnej dla osób z niepełnosprawnością oraz mieszkańców domów pomocy społecznej. W ogromne emocje obfitował mecz otwarcia między drużynami organizatorów i opiekunów/trenerów. Ekipę z Kasiny Wielkiej reprezentował pan Patryk, a po zaciętym meczu wynik został ustanowiony dopiero w rzutach karnych, w których lepsza okazała się drużyna opiekunów/trenerów!


Po rozgrywkach kwalifikacyjnych – my dostaliśmy się do najwyższej poziomem grupy A – wieczór czekała na uczestników turnieju atrakcja – występ Mistrzyń Europy – cheerliderek ze Studia Tańca Honorata. Kolejne dni to krew, pot i łzy naszych Mieszkańców pozostawione na murawie gorącego stadionu w Czarnej. Pomimo walki nie zdołaliśmy awansować do finału w Toruniu. Z grupy A awansowały drużyny z Kuźni Nieborowskiej oraz Krasnegostawu.


Pomimo braku awansu nasi piłkarze powrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu. Każdy z uczestników otrzymał medal, szalik, a drużyna puchar oraz piłkę nożną. Jesteśmy wdzięczni Organizatorom – Toruńskim Zakładom Materiałów Opatrunkowych za możliwość wzięcia udziału – kolejny już raz – w turnieju SENI CUP.

Loading ....



LIPIEC 2015


01.07.2015 – KONKURS PIOSENKI LETNIEJ DISCO POLO!

Zaprosiliśmy na dzień dzisiejszy Mieszkańców domów pomocy społecznej z pobliskich miejscowości – Rabki-Zdrój, Raby Niżnej, Mszany Dolnej, Łętowni i Makowa Podhalańskiego -by razem pobawić się i spędzić wesoło i śpiewająco letni czas. Naszych Gości powitaliśmy wokół ogrodowej altany przedstawieniem: „Taniec z gwiazdami”. Mieszkańcy – Gospodarze przy wsparciu Personelu wcielili się w role uczestników, gwiazd oraz „żyri” ? Oklaskom nie było końca!!! Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe, w rezultacie których wszystkie zespoły zdobyły ex aequo I. miejsce! Laureatom wręczono nagrody i nastąpił letniej zabawy ciąg dalszy: tańce i karaoke. Gdy już brakło sił, wszyscy skosztowali grillowanych przysmaków. To był bardzo radosny i rozśpiewany czas w Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej!

Loading ....


04.07.2015 – WIELKIE WĘDKOWANIE

Tę  gorącą wakacyjną sobotę grupka zapalonych wędkarzy z Kasiny Wielkiej spędziła aktywnie nad stawami nieopodal Myślenic. Ich cierpliwość i wytrwałość zostały wynagrodzone! Zobaczcie sami, jaki połów przywieźli ze sobą do Kasiny Wielkiej!

Loading ....


05.07.2015 – BICIE REKORDU ŚWIATA W ŚPIEWANIU PIOSENKI KOLEJOWEJ:
„WARS WITA WAS”

Ponad tysięczny chór pod kierunkiem Waldemara Domańskiego, dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki i Zespołu Zośka C Dur, odśpiewał dziś na stacji kolejowej w Kasinie Wielkiej kolejową piosenkę „Wars wita was”, ustanawiając tym samym rekord świata. Mieszkańcy DPS Kasina Wielka znaleźli się pośród tych tysiąca osób, wybierając się na niedzielny popołudniowy spacer. Gości przywitała tutejsza orkiestra „Echo Zagórzan”, po czym na licznych stoiskach z regionalnymi potrawami zapraszano do ich skosztowania. Niewątpliwą atrakcją był także pociąg, zaprezentowany przez PKP Cargo ze Skansenu w Chabówce. Nasi Mieszkańcy w dobrych nastrojach i śpiewająco powrócili do budynku.

Loading ....


07.07.2015 – TROCHĘ WODY DLA OCHŁODY!

Najlepszym sposobem na ochłodę w upalne dni jest rześka kąpiel. Przekonali się o tym nasi Mieszkańcy, chłodząc się dziś w rzece w Mszanie Dolnej. Oprócz kąpieli wodnych odbywały się także te słoneczne – by pokryć bladość ciał – oraz gra w karty, w piłkę i w badmintona. A na deser  - pyszne owocowe lody! Mniam!



14.07.2015 – TAŃCE I KAWA Z GOŚĆMI

Odwiedziły nas dziś Panie z DPS Mszana Dolna, które jak zawsze są u nas bardzo mile widziane. Po poczęstunku zaprosiliśmy Mieszkanki do tańca i wspólnej zabawy. Dziękujemy za tak miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Loading ....


18.07.2015 – GÓRSKA WYPRAWA W TATRY

„Siedmiu wspaniałych” Mieszkańców pod opieką pana Patryka wyruszyło w sobotę bladym świtem w drogę do Doliny Pięciu Stawów Polskich, by potem zejść do Morskiego Oka. Wspaniałe górskie widoki i czyste tatrzańskie powietrze dodawały otuchy i sił strudzonym turystom, których nawet nie zatrzymał deszcz. Ekipa w składzie: p. Damian, p. Mariusz, p. Tadeusz, p. Dariusz, p. Leszek, p. Adam i p. Krzysztof do tej pory wspomina tę niezapomnianą wędrówkę szlakami Tatr…



20.07.2015 – WYCIECZKA DO ZOO W KRAKOWIE

To była bardzo udana wycieczka: pogoda jak i humory (nam jak i zwierzętom w ogrodzie zoologicznym ?) dopisały! Z wielkim zaciekawieniem spacerowaliśmy po krakowskim Lasku Wolskim po wzgórzu Pustelnik, na którego terenie znajduje się ZOO.

Loading ....


29.07.2015 – JEDZIEMY W ODWIEDZINY!

Na kawę i poczęstunek zaprosiły na dziś Panie z Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej i z tego zaproszenia chętnie skorzystaliśmy. Wzięliśmy także udział w biesiadowaniu ze śpiewem oraz w grach i konkursach, z których Mieszkańcy przywieźli liczne drobne upominki. Za zaproszenie i wspólną zabawę dziękują szczególnie: p. Jerzy B., p. Andrzej., p. Jerzy W., p. Franciszek, p. Dariusz, p. Krzysztof oraz p. Marek.


 


SIERPIEŃ 2015


05.08.2015 – IV. ETAP TOUR DE POLOGNE PRZEZ KASINĘ WIELKĄ

Liczna grupa kibiców z DPS Kasina Wielka dopingowała dziś kolarzy biorących udział w 72. Tour de Pologne – 4. Etapie z Jaworzna do Nowego Sącza. Trasa wyścigu biegła dokładnie przed budynkiem naszego Domu. Co to były za emocje!!!

Oto fragment relacji na żywo portalu Onet.sport 4. Etapu Tour de Pologne 05.08.2015r. na wysokości miejscowości Kasina Wielka:
16:11   Uciekinierzy zjeżdżają już do Kasiny Wielkiej i niebawem powalczą na pierwszej dziś premii górskiej Tauron. W Gruszowcu ustanowiono premię II kategorii.
16:15   Średnia prędkość uciekającej trójki kolarzy od startu etapu wynosi 41 km/h.
16:25   Najnowszy pomiar wskazuje spadek przewagi uciekinierów – różnica wynosi 8 minut i 15 sekund. Przypomnijmy, że w ucieczce jadą Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxxo) i Kamil Zieliński (reprezentacja Polski) oraz Łotysz Gatis Smukulis (Team Katiusza).
16:30   Kamil Zieliński wygrał premię górską Tauron drugiej kategorii w Gruszowcu. Drugi był Smukulis, a trzeci Bodnar. Do mety pozostało 90 kilometrów.
„… Zanim kibice obejrzeli triumf Bodnara na rundach w Nowym Sączu, kolarze pokonali 190 kilometrów przez województwa śląskie i małopolskie. Etap miał bardzo ciekawy przebieg.
W Jaworznie, gdzie odbył się start, kolarzy przywitały tłumy fanów. Po 40 kilometrach peleton wjechał do Wadowic, gdzie urodził się Karol Wojtyła. Premię Lotto wygrał tutaj Zieliński. Następnie kolarze znaleźli się w Zegartowicach, rodzinnej miejscowości Rafała Majki. Zwycięzca trzech etapów Tour de France nie wyszedł przed dom, by powitać kolegów, bo w wysokich górach trenuje przed Vuelta Espana.
Nie zabrakło jednak lokalnych kibiców Rafała Majki.
Ostatnim akcentem był przejazd przez Kasinę Wielką, skąd pochodzi Justyna Kowalczyk. „Gruszowiec wygląda tu jak mega góra, a to lekkie przyjemne wzniesienie” – pisała mistrzyni olimpijska na Twitterze po zapoznaniu się z profilem trasy…”

Loading ....



09.08.2015 – VIII. ZJAZD RODZIN MIESZKAŃCÓW
DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KASINIE WIELKIEJ

W tę słoneczną wakacyjną niedzielę odbył się VIII Zjazd Rodzin Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „DIANA” w Kasinie Wielkiej. Doświadczenie z poprzednich lat sprawiło, że przygotowania do tego wydarzenia przebiegły sprawnie, a każdy z Mieszkańców miał swoje zadanie do wykonania. Część z nich zajęła się przygotowaniem i wysłaniem zaproszeń, które wykonano w ramach terapii zajęciowej. Kolejna grupa Mieszkańców z pomocą Personelu przygotowała również dekorację altany ogrodowej, w której miało odbyć się uroczyste spotkanie, a melomani zajęli się oprawą muzyczną. Każdy z naszych Podopiecznych w różny sposób przygotowywał się do tego wydarzenia.
Punktualnie o godzinie 14-tej rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, rozmowy, konkursy, śpiewy, tańce oraz słuchanie muzyki biesiadnej. To wszystko napełniło spotkanie śmiechem, żartami i ogólną radością. Przygotowanie grilla nadzorował Prezes Stowarzyszenia Wspierania Osób Psychicznie Chorych EGIDA - które prowadzi Dom Pomocy Społecznej -  Pan Zygmunt Kaletka.
W imieniu gospodarzy głos zajęła Pani Dyrektor, która podziękowała Rodzinom Mieszkańców za przyjęcie zaproszenia i tak liczny udział. Podziękowania skierowała również w kierunku Pana Prezesa, który w dużym stopniu przyczynił się do zorganizowania spotkania. Zaznaczyła dużą rolę Personelu i Mieszkańców oraz podkreśliła wagę corocznych spotkań z rodzinami Podopiecznych, zmierzających do pogłębienia współpracy z nimi oraz mających na celu poprawę wzajemnych relacji. Pani Dyrektor zachęciła przybyłych gości do przeprowadzenie indywidualnych rozmów z Personelem na temat Podopiecznych - ich problemów zdrowotnych, finansowych oraz społecznych. Te spotkania są bardzo trudne szczególnie dla Rodzin, które odwiedzają swych bliskich pierwszy raz. Często te Rodziny są zranione i obawiają się spojrzeć w oczy osobom, które nierzadko bardzo je skrzywdziły w wyniku swej choroby psychicznej. Odbudowa zaufania i prawidłowych relacji wymaga w tych przypadkach dużo cierpliwości i dobrej woli z obu stron.
Pogoda dopisała, goście również nie zawiedli, dlatego też spotkanie przebiegło w miłej rodzinnej atmosferze. Dużym osiągnięciem terapeutycznym było również to, że w tym roku na twarzach i w zachowaniu Mieszkańców, którzy w ubiegłym roku pesymistycznie podchodzili do spotkania ze swoimi rodzinami, dostrzec można było radość, optymizm i zadowolenie. Rodziny wymieniły ze sobą doświadczenia i spostrzeżenia, a Mieszkańcy zapomnieli przez moment o swojej chorobie. Dyrekcja i Personel z dumą obserwowali tą jedną wielką Rodzinę.

Loading ....


12.08.2015 – MIŁE CHWILE POD OGRODOWĄ ALTANĄ

Mieszkańcy naszego DPS oraz zaproszeni Goście z Mszany Dolnej spędzili dziś miło czas w cieniu ogrodowej altany, rozmawiając, delektując się kawą i doborowym towarzystwem. Nie mogło zabraknąć również tańców i śpiewu piosenek biesiadnych. Zapraszamy ponownie Miłych Gości!

Loading ....


WRZESIEŃ 2015


06.09.2015 – REFERENDUM OGÓLNOPOLSKIE

Kolejny raz Mieszkańcy DPS Kasina Wielka mieli okazję komfortowo oddać głos, bowiem komisja referendalna oraz lokal wyborczy umieszczono w budynku DPS, za co Mieszkańcy są bardzo wdzięczni. Wszyscy uprawnieni do głosowania uczynili tę obywatelską powinność.



21.09. 2015 – „W OŚRODKU ZDROWIA”

Z występującą już kolejny raz u nas grupą kabaretową zdążyliśmy się zaprzyjaźnić! Nasi Mieszkańcy oczekują na każdy występ, wiedzą bowiem, że podczas niego czeka ich duża dawka humoru oraz dobrej zabawy. Tak też było i tym razem…



24.09.2015 – SPARTAKIADA W SZCZYRZYCU

Sportowa reprezentacja DPS Kasina Wielka w składzie: p. Krzysztof, p. Tadeusz, p. Marek, p. Damian, p. Franciszek, p. Dariusz oraz p. Andrzej pod okiem trenerek: pani Karoliny i pani Marysi, wzięła dziś udział w zmaganiach zorganizowanych przez Personel i Mieszkańców DPS w Szczyrzycu. Szachy, chińczyk, tenis stołowy, przeciąganie liny, tor przeszkód, slalom gigant – żadna z tych konkurencji nie była obca naszym Reprezentantom, którzy wielokrotnie stawali na podium, wygrywając nagrody w duchu rywalizacji fair play.
Gospodarze ze Szczyrzyca zintegrowali uczestników Spartakiady poprzez utworzenie długiego i krętego pociągu, który tańczył do piosenki: „Jedzie pociąg z daleka” oraz wspólne tworzenie „drzewa rąk”. Bardo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, dobrą sportową zabawę i rywalizację, integrację oraz zdrowo spędzony czas! Przecież „W zdrowym ciele zdrowy duch”!

Loading ....


28.09.2015 – IV. SPOTKANIE MODLITEWNE W TRZEMEŚNI

Dzięki współpracy trzech filarów: parafii Św. Klemensa, Domu Pomocy Społecznej „Biały Potok” oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzemeśni spędziliśmy dziś tam dobry Boży czas, uczestnicząc we Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia oraz integrując się później przy ognisku oraz podczas wspólnej zabawy tanecznej.

Loading ....



PAŹDZIERNIIK 2015


12.10.2015 – MODLITWA RÓŻAŃCOWA Z GOŚĆMI

Razem z Mieszkańcami DPS z Mszany Dolnej, Raby Niżnej i Szczyrzyca polecaliśmy się opiece Matki Bożej Różańcowej, inscenizując krótko poszczególne Tajemnice Różańca Świętego i modląc się zarazem. „Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi…”

Loading ....


16.10.2015 – DZIEŃ PAPIESKI W MSZANIE DOLNEJ

Obchodziliśmy dziś - wraz z Mieszkańcami DPS Raba Niżna oraz Gospodarzami z Mszany Dolnej - 37. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Po recytacji wierszy poświęconych postaci Jana Pawła II (nas reprezentowali p. Józef, p. Jerzy, p. Mariusz, a także p. Michał, p. Damian i p. Tadeusz), wszyscy wzięli udział w konkursie – teście – sprawdzającym znajomość biografii naszego papieża Rodaka.

Loading ....


21.10.2015 – JESIEŃ NA FOLWARKU W ŁĘTOWNI

Jesień za oknem, a w sercach naszych Mieszkańców jest kolorowo, tak jak kolorowe są jesienne liście. Tęczy kolorów nie zabrakło także w Łętowni, gdzie udaliśmy się, by jak co roku zintegrować się z ciekawymi osobami, porozmawiać, potańczyć, a przede wszystkim spędzić czas w dobrym towarzystwie. Z uśmiechami na twarzy z Łętowni powrócili: p. Mariusz, p. Damian i p. Jurek pod opieką pani Karoliny.

Loading ....


22.10.2015 – HYDROTERAPIA CZYLI… WYJAZD NA TERMY!!!

Relaks, wypoczynek, dobra zabawa,  a jednocześnie ruch i świeże górskie powietrze – te wszystkie aspekty łączył w sobie ten jeden dzisiejszy wyjazd! Taki rodzaj aktywności Mieszkańcy polubili szczególnie, więc regularnie odwiedzamy piękną górską miejscowość – Białkę Tatrzańską. Tym razem – Drogi Czytelniku – wyobraź sobie tylko, jak nam tam było wspaniale!



25.10.2015 –WYBORY PARLAMENTARNE

Każdy uprawniony do głosowania Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej skorzystał dziś ze swego prawa wyborczego i oddał głos pod czujnym okiem członków komisji, która pracowała w lokalu umieszczonym w budynku DPS. Głośnym rozmowom, a raczej dyskusjom o temacie politycznym nie było dziś końca wśród Mieszkańców.


 


LISTOPAD 2015


01.11. 2015 – DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
02.11.2015 – DZIEŃ ZADUSZNY

„Moja nadzieja, że śmierć początkiem nowego życia…” Odwiedzanie miejsc, gdzie spoczywają zmarli Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej  stało się naszą coroczną tradycją. Pod koniec października wyruszamy w trasę z modlitwą, pamięcią, stroikiem oraz symbolicznym zniczem. W roku 2015 odszedł od nas do Domu Ojca pan Stanisław z Kasinki Małej…
01 listopada docieramy z modlitwą w miejsca, gdzie znajdują się groby zasłużonych poległych w walkach o wolność ojczyzny toczących się na terenie miejscowości Kasina Wielka. Niech nasza pamięć, modlitwa oraz znicz i stroik wyrażą wdzięczność za ich trud i poświęcenie życia dla naszej wolności.

Loading ....


25.11.2015 – ZABAWA ANDRZEJKOWA W DOMU STRAŻAKA W KASINIE WIELKIEJ

Dziś na parkiecie sali tanecznej Domu Strażaka w Kasinie Wielkiej bawiło się wielu gości: z DPS Mszana Dolna, Raba Niżna, Rabka – Zdrój, Trzemeśnia, Szczyrzyc oraz z Łętowni. Po uroczystym powitaniu  Gości przez Panią Dyrektor Mieszkańcy – Gospodarze pod opieką Pań z Personelu wystąpili w krótkiej scence o tematyce andrzejkowej. Następnie wszystkim solenizantom: pani Kasi i panom Andrzejom odśpiewano głośne „Sto lat” oraz złożono serdeczne życzenia i wręczono słodkie prezenty.
Do tańca przygrywał zespół „SWING”, a w przerwach Mieszkańcy – Goście w kolejności losowej przedstawiali przygotowane wróżby andrzejkowe. Do dyspozycji pozostawała także nasza etatowa Wróżka – Czarodziejka, lecz z jej oferty skorzystali tylko ci najodważniejsi.
By nie zabrakło sił do zabawy każdy spożył ciepły posiłek, deser oraz korzystał ze słodkości, owoców i napojów umieszczonych na pięknie udekorowanych stołach. Dziękujemy miłym Gościom za przybycie i dobrą zabawę!

Loading ....



GRUDZIEŃ 2015


06.12.2015 – DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Ponieważ każdy Mieszkaniec oraz każda Pani z Personelu starała się być szczególnie grzeczna w 2015 roku, przybył więc do nas Święty, który rozdaje prezenty!!! Jednak każdy musiał się dobrze postarać, by prezent otrzymać: a to powiedzieć wiersz, a to zaśpiewać piosenkę…

Loading ....


07.12.2015 – MIKOŁAJ 2

Chyba nikt już nie spodziewał się takiej niespodzianki! Święty Mikołaj, w porozumieniu z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych (firmą, u której zaopatrujemy się w środki opatrunkowe, środki higieny osobistej oraz organizatorem letnich turniejów SENI Cup), przybył do nas dziś ponownie! Najwidoczniej Mieszkańcy i Personel Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej byli wyjątkowo grzeczni w 2015 roku .

Loading ....


08.12.2015 – KINOMANIACY W BONARCE W KRAKOWIE

Dwudziestu ośmiu Mieszkańców odwiedziło dziś Centrum Handlowe BONARKA CITY CENTER w Krakowie i tam w sali kinowej śledziło losy bohaterów komedii romantycznej p.t.: „Listy do M2”.
Cztery lata po spektakularnym sukcesie „Listów do M.” bohaterowie najpopularniejszej komedii wyświetlanej w polskich kinach w ciągu ostatnich 25 lat powracają. „Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie. Komedia jeszcze bardziej romantyczna, wyprodukowana przez TVN, trafi do kin w całej Polsce 13 listopada. Bohaterowie „Listów do M. 2” w reżyserii Macieja Dejczera będą rozśmieszać, wzruszać, inspirować widzów do tego, by uwierzyli, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę.



ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2015

Mieszkańcy DPS Kasina Wielka czynnie uczestniczyli w przygotowaniach do Świąt Narodzenia Pana: tworzyli dekoracje i kartki świąteczne, wysyłali kartki ze świątecznymi życzeniami do swoich najbliższych, dekorowali budynek ozdobami, robili przedświąteczne porządki i wreszcie ubierali choinkę. W przerwach korzystali z uroków zimy i spędzali czas na świeżym powietrzu.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególnie ważny dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Ci, którzy pozostali w Kasinie Wielkiej, przeżyli Święta w odświętnych eleganckim ubiorze, w atmosferze radości z Narodzeń Pana, kolędując głośno i delektując się pysznościami przygotowanymi przez Panie Kucharki. „Bóg się rodzi, moc truchleje…!”

Loading ....

 

 

printFrom: http://dpskasinawielka.com.pl/wydarzenia-roku-2015.html
Accessibility statementStrona domowaMapa stronySzukajContactUp