Strona główna   |   Kontakt i lokalizacja

 

Wydarzenia roku 2017
Dom Pomocy Społecznej "DIANA"

STYCZEŃ 2017

07.01.2017: K + M + B + 2017

Nowy 2017 rok rozpoczęliśmy od ugoszczenia księdza Wiesława – proboszcza Parafii Kasina Wielka, który kolejny już rok otacza duchową opieką Mieszkańców naszego Domu. Po Eucharystii zakończonej wspólnym śpiewem kolęd w kaplicy Domu, każdy Domownik otrzymał w swoim pokoju błogosławieństwo oraz pamiątkowy obrazek, a także mógl liczyć na chwilę rozmowy z Księdzem Proboszczem. Bóg zapłać Księże Wiesławie.


17.01.2017: KOLĘDUJEMY W MSZANIE DOLNEJ

Grupa 14 Mieszkańców bawiła się dziś podczas spotkania integracyjnego w ten zimowy dzień w DPS Mszana Dolna. Była to okazja do śpiewu kolęd, karnawałowych tańców oraz smaczego poczęstunku – oczywiście w towarzystwie Gospodarzy oraz pozostałych przybyłych Gości. Imprezowicze powrócili do Kasiny Wielkiej – zgodnie z hasłem przewodnim spotkania – "z kolędą na ustach".

Loading ....

19.01.2017: SPEKTAKL TEATRALNY "PIOSENKA BIESIADNA"

Mieszkańców naszego Domu odwiedzili aktorzy z Krakowskiego Objazdowego Teatru, wystawiając spektakl o biesiadowaniu, w którym zresztą Widzowie brali czynny udział, śpiewając i klaszcząc w rytm biesiadnych hitów.

Loading ....

25.01.2017: JASEŁEK CZAS

W ramach terapii zajęciowej Mieszkańcy dzielnie przygotowywali występ artystyczny związany z tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Piękne – niczym wprost z garderoby teatralnej  - stroje i kostiumy, trudne role, profesjonalna gra aktorska Panów jak i Personelu – to wszystko oglądać można było tego dnia na sali terapeutycznej. Występ zwieńczył wspólny śpiew kolęd i pastorałek oraz życzenia noworoczne.

Loading ....

29.01.2017: KOLĘDOWANIE SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ SZKOLNĄ

Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji, Personelu oraz Uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej delegacja 20 Mieszkańców naszego Domu kolędowała w to zimowe niedzielne popołudnie wraz z młodzieżą szkolną w budynku pobliskiej szkoły. Oprócz śpiewu kolęd odbyło się również tradycyjne łamanie się opłatkiem wraz z życzeniami, poczęstunek, występ uczniów oraz karnawałowe tańce.

Loading ....

30.01.2017: ŚWIĄTECZNY CZAS W RABIE NIŻNEJ

Mieszkańcy DPS w Rabie Niżnej przedstawili zgromadzonym u nich Gościom – zatem również i naszym Mieszkańcom: panu Krzysztofowi, panu Markowi, panu Leszkowi oraz panu Mariuszowi – pełne ważnych treści jasełka oraz zaprosili na poczęstunek i wspólne karnawałowe pląsy na parkiecie. Dziękujemy Dyrekcji, Personelowi oraz Mieszkańcom z Raby Niżnej za zaproszenie i tak mile spędzony świąteczny czas.

Loading ....

LUTY 2017

02.02.2017: "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!" W ŁĘTOWNI

Sześciu Mieszkańców naszego Domu: p.Damian, p.Leszek., p.Marcin, p.Krzysztof oraz p.Jerzy wraz z Dyrekcją Panią Romą Mazgaj, panią Krystyną oraz panią Moniką zakończyli kalendarzowy czas bożonarodzeniowego świętowania w Domu Pomocy Społecznej w Łętowni, podziwiając przygotowane i wystawione przez tamtejszy "Teatrzyk na Folwarku" jasełka, korzystając z poczęstunku oraz śpiewając wraz z pozostałymi Gośćmi spotkania te znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

Loading ....

10.02.2017: KRĘGLE I BILARD W ZAJEŹDZIE "GOŚCINIEC"

Panowie: Damian, Emanuel, Mariusz, Jerzy, Marek, Krzysztof, Tadeusz, Patryk, Franciszek, Tadeusz, Andrzej oraz Leszek pod opieką pani Moniki i pani Kasi spędzili dziś rozrywkowo pełen sportowej rywalizacji czas w pobliskim Tenczynie, grając w zajeździe "Gościniec" w kręgle i bilard, a także smakując tamtejszej kuchni. Był to wyjazd pełen pozytywnych wrażeń.

Loading ....

14. i 15.02.2017: ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ ZAKOCHANYCH

W dzień św. Walentego Mieszkańcy naszego Domu odwiedzili swoje sympatie w Mszanie Dolnej, gdzie w Domu Pomocy Społecznej wręczyli Paniom skromne upominki, wzięli udział w tematycznych konkursach, w zabawie tanecznej oraz skorzystali ze słodkiego poczęstunku.
Dzień później z rewizytą to my gościliśmy Panie z DPS Mszana Dolna, organizując im czas w podobny sposób – poczęstunkiem, upominkami, konkursową rywalizacją i integracją na tanecznym parkiecie. Były to dni pełne pozytywnych emocji, wielu niezapomnianych wrażeń oraz ciepła i przyjaznej atmosfery, a to wszystko jak zawsze w doborowym towarzystwie.

Loading ....

20.02.2017: MĘSKA (I NIE TYLKO) RYWALIZACJA

Dziś Mieszkańcy DPS Kasina Wielka rywalizowali o tytuł Najsilniejszego Mieszkańca  w turnieju "Siłowania na rękę", oczywiście każdy z uczestników występował w swojej kategorii wiekowej jak i adekwatnie do stanu zdrowia i kondycji psychofizycznej. Walka była bardzo zacięta, doping bardzo głośny, poziom adrenaliny sięgał chmur, jednak wszystko odbywało się w ramach rywalizacji fair play, z dużą dawką śmiechu i zabawy. Duch sportowej rywalizajci udzielił się także Paniom z Personelu, jednak jej wyniki pozostają ściśle tajne. Pokonani już zapowiedzieli chęc rewanżu, jednak każdy – zarówno zwycięzcy jak i zwyciężeni otrzymali skromne upominki i podziękowania za udział w zmaganiach.

Loading ....

27.02.2017: KĄPIELE W TERMACH POD TATRAMI

Nadszedł dzień błogiego relaksu. Grupa 30 Mieszkańców pod opieką Personelu korzystała z zabiegów hydroterapii – wielu atrakcji oferowanych w największych na Podhalu kompleksie termalnym – Chochołowskich Termach.


MARZEC 2017

08.03.2017: ŚWIĘTO KOBIET

Mieszkańcy naszego Domu: p.Dariusz, p.Mariusz, p.Jerzy, p.Franciszek, p.Damian oraz p. Krzysztof udali się dziś do DPS w Mszanie Dolnej, by tam w towarzystwie pięknych Pań uczcić ich święto. Mieszkanki odwdzięczyły się kawką, słodkościami, przygotowanym występem kabaretowym, konkursem na "Stylistę roku" oraz tanecznym klimatem.

Loading ....

14.03.2017: "BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ..."

Gościliśmy dziś w naszych progach płeć piękną z Mszany Dolnej oraz Raby Niżnej. Nasi Mieszkańcy przybliżyli Paniom temat humorystycznych – jednakowoż często z życia wziętych - relacji damsko – męskich, w których oczywiście prym wiodły kobiety. Występ został entuzjastycznie nagrodzony gromkimi brawami, a po nim nadszedł czas na kawę oraz poczęstunek.

Loading ....

23.03.2017: "WSZYSTKO ALBO NIC"

Grupa 24 Mieszkańców wybrała się dziś do krakowskiego kina w BONARKA CITY CENTER, by na dużym ekranie, zajadając popcorn, śledzić losy bohaterów najnowszej polsko-czesko-słowackiej komedii romantycznej w reżyserii Marty Ferencovej pt." Wszystko albo nic".


31.03.2017: "KŁANIAMY CI SIĘ PANIE JEZU CHRYSTE..."

Wielki Post to czas kroczenia z Jezusem po Jego Drodze Krzyżowej. Dzięki uprzejmości Proboszcza Parafii Kasina Wielka Mieszkańcy naszego Domu poprowadzili
w jeden z wielkopostnych piątków rozważania oraz modlitwę towarzyszące kolejnym stacjom Męki i Śmierci Pana Jezusa w wypełnionym wiernymi parafialnym kościele.

Loading ....

KWIECIEŃ 2017

07.04.2017: DROGA KRZYŻOWA W RABIE NIŻNEJ

Pan Franciszek, pan Krzysztof, pan Andrzej oraz pan Dariusz wzięli udział w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez Mieszkańców oraz Personel DPS Raba Niżna w tamtejszym kościele parafialnym. Po nabożenstwie rozgrzali się oni w budynku DPS, korzystając z zaproszenia na herbatkę, słodki poczęstunek oraz miłe rozmowy.

Loading ....

09.04.2017: NIEDZIELA PALMOWA

Na długo przed tym dniem w naszym Domu trwały przygotowania - w ramach terapii zajęciowej - pod czujnym okiem Personelu, kwiatów z bibuły, które później przyozdobiły palmy, z którymi Mieszkańcy wzięli udział w Eucharystii w kościele parafialnym, a później w tradycyjnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę. Nasze palmy spotkały się z dużym uznaniem, zostały także wyróżnione i nagrodzone Pismem Świętym, a trzy spośród nich ozdobiły kościelny ołtarz na dalszy czas Wielkiego Tygodnia jak i Wielkanocy.

Loading ....

11.04.2017: AKADEMIA WIELKOPOSTNO – WIELKANOCNA  W SZKOLE

Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji, Personelu oraz Uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej nasi Mieszkańcy byli w Wielki Wtorek świadkami pełnej refleksji oraz dobrej gry aktorskiej Akademii Wielkopostno – Wielkanocnej. Dziękujemy za tak wartościowe wprowadzenie w czas Wielkanocy.

Loading ....

ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2017

Nadszedł czas obchodzenia pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana. W tradycyjny sposób spędzają go także Mieszkańcy naszego Domu, dekorując świątecznie budynek, wysyłając kartki do bliskich ze świątecznymi życzeninami, przygotowując ozodoby do palm i swięcąc je w Niedzielę Palmową, przystępując do Sakramentu Pojednania, święcąc pokarmy w Wielką Sobotę, by wreszcie wziąć udział w Eucharystii w Niedzielę upamiętniającą Zmartwychwstanie Jezusa. Nie może zabraknąć również obfitości w polewaniu się wodą w Poniedziałek Wielkanocny, by każdemu się obficie szczęściło. W tym czasie w budynku Domu panuje ciepła świąteczna atmosfera i wypełnia się on kuszącymi zapachami pokarmów i wielkanocnych mazurków.

Loading ....

21.04.2017: "CZTEREJ MUZYKANCI Z BREMY" W DPS KASINA WIELKA

Tego dnia DPS w Kasinie Wielkiej odwiedzili aktorzy "Teatru lalek" z przedstawieniem opisującym życie i przygody bremskich muzykantów. Ta forma teatralna przypadła do gustu widzom, którzy gromkimi brawami nagrodzili występujących "aktorów" – piękne kolorowe pacynki.

Loading ....

MAJ 2017

04.05.2017: I SĄDECKI DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA im. Jana Pawła II w Starym Sączu zorganizowało na Starosądeckich Błoniach przy Ołtarzu Papieskim I Sądecki Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnośią Intelektualną, w którego obchodach wzięli udział także Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej: p.Tadeusz, p.Andrzej, p.Leszek, p.Krzysztof oraz p.Mariusz. Dzień rozpoczęła msza święta, po której uczestnicy obchodów wzięli udział w rozgrywkach sportowych, obejrzeli występy artystyczne oraz skorzystali z poczęstunku. Dla chętnych odbyła się także konferencja poświęcona tematyce rodzinnej w kontekście niepełnosprawności.

Loading ....

23-25.05.2017: SENI CUP 2017 W CZARNEJ

W drugim (spośród trzech organizowanych w Polsce) Turnieju Kwalifikacyjnym polskiej edycji Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2017, który odbywał się w Czarnej (koło Dębicy, woj. podkarpackie), wzięły udział 23 drużyny z regionu Polski Południowej - w tym po raz kolejny już piłkarze z DPS Kasina Wielka w składzie: p.Damian, p.Dariusz, p.Mariusz, p.Adam, p.Tadeusz, p.Grzegorz, p.Krzysztof oraz p.Leszek. Niestety w tym roku deszczowa pogoda nie sprzyjała zawodnikom oraz organizatorom turnieju, pomimo to nie zabrakło sportowej walki i ambicji na murawie stadionu w Czarnej. Piłkarzy z Kasiny Wielkiej wraz z drużynami z Krasnegostawu, Białki Tatrzańskiej, Tarnobrzegu oraz Wielkich Oczu zakwalifikowano do najmocniejszej pod względem umiejętności i sprawności z grup – grupy „D”. Pomimo wielu starań naszych zawodników nie udało się im wywalczyć awansu do turnieju finałowego w Toruniu, jednak każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, kosmetyczkę, a drużyna piłkę oraz puchar. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika w drużynie otrzymał w tym roku pan Damian. Gratulacje!

Oprócz sportowej rywalizacji na boisku Mieszkańcy wzięli udział w wielu rozrywkach przygotowanych przez organizatorów w ośrodku wypoczynkowym Grand Chotowa Hotel*** SPA & Resort, takich jak: dyskoteka, wesołe zdjęcia w fotobudce, wieczór kinowy.

Loading ....

31.05.2017: MAJÓWKOWE OSTATKI W MSZANIE DOLNEJ

Dziś Panowie: Grzegorz, Tadeusz, Jerzy, Damian, Leszek, Patryk oraz Franciszek pod opieką pani Marysi i pani Krysi wybrali się do DPS w Mszanie Dolnej, by tam uroczyście w ogrodzie Domu zakończyć czas tzw. majówek. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej do Najświętszj Marii Panny oraz kilku pieśni majowych nastał czas poczęstunku, rozmów towarzyskich oraz śpiewu pieśni biesiadnych. Dziękujemy Gospodarzom za tak mile spędzone wiosenne popołudnie.

Loading ....

CZERWIEC 2017

07.06.2017: OGNISKO NA ŚNIEŻNICY

Lato zawitało już do Kasiny Wielkiej, zatem korzystając z pogody grupa 20 Mieszkańców naszego Domu oraz 4 Panie z DPS Mszana Dolna wybrała się pod opieką Personelu na ognisko przy schronisku usytuowanym na zboczu góry Śnieżnica. Kiełbaski upieczone w takich okolicznościach przyrody i zjedzone po trudach wędrówki smakowały turystom wyjątkowo i pozwoliły w pełni sił powrócić szczęśliwie do Domów.

Loading ....

11.06.2017: ODPUST ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ NA ŚNIEŻNICY

Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej, Patronki Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno – Rekreacyjnego na Śnieżnicy odbył się w pięknej i rześkiej wiosennej aurze. Dopisali także pielgrzymi, których było kilkaset, a pośród nich także czternastu Mieszkańców naszego DPS. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Józef Skorupa CSsR (redemptorysta), misjonarz z Argentyny. Przebywając na urlopie w Ojczyźnie odwiedził tu Gospodarza tego miejsca - ks. kapelana Jana Zająca, swojego kolegę z wojska. Po uroczystości skorzystaliśmy z tradycyjnego poczęstunku bigosem i herbatą, a u bacy można było nabyć wyroby z pasterskiego szałasu na Majerzu.

Loading ....

14.06.2017: WIOSENNE GRILLOWANIE W ZASKALU

Dyrekcja, Personel oraz Mieszkańcy DPS "Smrek" w Zaskalu zorganizowali dziś biesiadę przy grillu,  na którą oprócz czterech Mieszkańców z Kasiny Wielkiej: p.Mariusza, p.Emanuela, p.Grzegorza i p.Andrzeja przybyli także Goście z Łętowni, Mszany Dolnej, Raby Niżnej, Rabki Zdrój, Makowa Podhalańskiego, Nowego Sącza, Zbyszyc, Szczyrzyca, Zakopanego oraz Krakowa. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor oraz smakowitym poczęstunku (przysmaki z grilla oraz słodkości na deser) uczestnicy spotkania ruszyli do tańca dzięki skocznej góralskiej muzyce "na żywo". Wytchnienie przyniósł występ artysty z Krakowa, prezentującego poezję śpiewaną oraz quizy i konkursy przygotowane przez Gospodarzy, w których każdy uczestnik otrzymał upominek.

W drodze powrotnej przystanęliśmy w Ludźmierzu przy Sanktuarium Maryjnym, by pokłonić się tamtejszej Matce Boskiej – Gaździnie Podhala oraz pospacerować po przepięknym Ogrodzie Różańcowym.

Loading ....

LIPIEC 2017

05.07.2017: SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA

W ten gorący wakacyjny dzień grupa 37 Mieszkańców naszego Domu pod czujnym okiem Pań z Personelu wzięła udział w spływie tratwami po rzece Dunajec. Wycieczka ta była doskonałą okazją do opalania się, wysłuchania legend i opowieści pienińskich flisaków, a przede wszystkim do błogiego relaksu oraz zachwytu nad pięknem przyrody pasma Pieniń.


13.07.2017: "LETNIE SZANTY 2017" W KASINIE WIELKIEJ

Tym razem to my występowaliśmy w roli Gospodarzy kolejnego już Przeglądu Piosenki Letniej, tym razem pod hasłem "SZANTY 2017". Gościliśmy Mieszkańców z zaprzyjaźnionych Domów w Mszanie Dolnej, Szczyrzycu, Rabie Niżnej oraz Rabki Zdrój, którzy dzielnie przygotowali się do udziału w przeglądzie. Kapitan naszego Okrętu przywitała    przybyłych Gości, po czym nadszedł czas na występy przybyłych marynarzy i piratów, zwieńczone gromkimi brawami. Po zmaganiach konkursowych nadszedł czas ciepłego posiłku oraz deseru – kawy i lodów. Zaprosiliśmy także Gości do udziału w teleturnieju "Jaka to melodia", którego zwycięzcami zostali bezkonkurencyjni marynarze z Rabki Zdrój! Na pożegnanie każda załoga otrzymała wyłowioną z wód mórz i oceanów butelkę z tajemniczym listem w środku... Dziękujemy Uczestnikom za przygotowane wykonania piosenek, barwne i niesamowite kostiumy, dekoracje oraz za śpiewająco spędzony letni czas.

Loading ....

19.07.2017: ŁOWIMY!

W ramach silwoterapii jedenastu Mieszkańców naszego Domu poznawało dziś pod czujnym okiem doświadczonego wędkarza - Pana Prezesa – tajniki sztuki wędkarskiej nad jeziorem w podkrakowskich Nieznanowicach. Letni słoneczny dzień spędzony na łonie natury sprawił, że Panowie wrócili do Kasiny Wielkiej opaleni i zmęczeni, jednak bardzo zadowoleni z obfitych połowów.

Loading ....

20.07.2017: WYJAZD NAD RZEKĘ

W tym roku lato nas rozpieszcza słońcem, zatem korzystając z pogody Mieszkańcy DPS Kasina Wielka udają się na letni wypoczynek nad rzekę do Mszany Dolnej. Ukojenie od promieni słonecznych przynoszą Im rześkie kąpiele wodne oraz podmuchy orzeźwiającego wiatru. Słońce, wiatr, las, trawa, kocyk, cisza, spokój, szum wody...czego chcieć więcej w wakacyjnym czasie.

Loading ....

22.07.2017: ODPUST ŚW. MARII MAGDALENY

Tę słoneczną lipcową sobotę Mieszkańcy rozpoczęli biorąc udział w uroczystościach odpustowych w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej, by potem udać się "na kramy" i nabyć tam pamiątki oraz tradycyjne cukierki, będące nieodzownym elementem tego lokalnego święta w parafii.

Loading ....

SIERPIEŃ 2017

02.08.2017: HYDROTERAPIA NA CAŁEGO!

Dziś Mieszkańców DPS Kasina Wielka czekały takie oto atrakcje: rzeki szum, ptaków śpiew, dzika plaża pośród drzew, orzeźwiający letni wiatr, opalające promienie letniego słońca oraz błogi aktywny wypoczynek – a to wszystko nad brzegami oraz podczas kąpieli w  pobliskiej rzece przecinającej Mszanę Dolną.

Loading ....

12.08.2017: SIATKARSKI XV MEMORIAŁ H. J. WAGNERA W TAURON ARENA KRAKÓW

Mieszkańcy DPS Kasina Wielka interesują się sportem i są kibicami wielu dyscyplin sportowych, również piłki siatkowej, więc chętnie zarezerwowalli bilety i wybrali się do krakowskiej hali Tauron Areny, by móc "na żywo" dopingować Polską Reprezentację Siatkarzy biorących udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Oprócz Polski wzięły w nim udział drużyny z Kanady, Rosji i Francji. Panowie: Franciszek, Mariusz, Bolesław, Damian, Krzysztof, Andrzej W. oraz Andrzej D. w biało - czerwonych strojach i z gadżetami kibicowali podczas pełnego sportowych emocji i gry na dobrym siatkarskim poziomie dwumeczu: Polska – Kanada (w którym zwyciężyli Polacy) oraz Francja – Rosja. Zadowoleni rozśpiewani kibice po kolacji zjedzonej w trasie powrócili do Kasiny Wielkiej późnym wieczorem.

Loading ....

24.08.2017: PIKNIK INTEGRACYJNY W OJCOWIE

Delegacja DPS Kasina Wielka w składzie: p.Krzysztof, p.Andrzej, p.Tadeusz, p.Mariusz, p.Marek wraz z p.Leszkiem żegnała dziś lato na terenie Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Ojcowie. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w intencji wszystkich przybyłych, po kórej goście zostali uroczyście powitani, a następnie zaproszeni do wysłuchania konceru krakowskiego artysty – p.Janusza Barana. Przedstawiciele Domów przygotowali wianki pożegnalne, które następnie opuszczone zostały na rzekę Prądnik. Z kolei w konkurencji: przeciąganie liny ekipa Gospodarzy nie miała sobie równych! "Żegnaj lato na rok!..."

Loading ....

WRZESIEŃ 2017

07.09.2017: III SPARTAKIADA SPORTOWA W SZCZYRZYCU

W Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu po raz trzeci odbyły się zawody sportowe, w których udział wzięło prawie 200 osób, w tym również pięciu naszych Mieszkańców
w składzie: p.Damian, p.Mariusz, p.Dariusz, p.Krzysztof oraz p.Marek. Uczestnicy spartakiady mieli możliwość wypróbowania swoich sił w wielu konkurencjach, takich jak: slalom między pachołkami z rakietą i piłeczką tenisową, dwa ognie, tor przeszkód na czas, mata animacyjna, gra w warcaby czy szczęśliwy rzut piłką, a także w konkurencjach zespołowych - przeciąganie liny oraz dwa ognie. Zwieńczeniem imprezy był spektakl w wykonaniu aktorów Agencji ART. - METANOIA pt.: „Zdrówko”.

Oto sukcesy indywidualne Mieszkańców DPS Kasina Wielka:

  • Slalom między pachołkami: III miejsce – Krzysztof P. – DPS Kasina Wielka
  • Tor przeszkód: II miejsce – Krzysztof P., III miejsce – Damian H. – DPS Kasina Wielka
  • Warcaby: III miejsce – Marek M. – DPS Kasina Wielka
  • Dwa ognie: II miejsce – DPS Kasina Wielka

Loading ....

10.09.2017: X SPOTKANIE RODZIN

W to niedzielne popołudnie w udekorowanej ogrodowej altanie gościliśmy licznie przybyłych bliskich naszych Mieszkańców w ramach Zjazdu Rodzin. Pani Dyrektor powitała Gości oraz Gospodarzy spotkania, po czym wszyscy poczęstowani zostali ciepłym posiłkiem, kawą/herbatą oraz deserem. Po kilku chwilach poświęconych na rozmowę nadszedł czas na  część rozrywkową wydarzenia, którą stanowiły dwie prowadzone przez Personel Domu integracyjne zabawy, w których Goście jak co roku nie zawiedli i bawili się wyśmienicie, choć ich przebieg niejednokrotnie wymagał dużej dawki poczucia humoru oraz dystansu do siebie. Do wieczora trwała jeszcze zabawa taneczna, uwiecznianie spotkania na zdjęciach oraz długie rozmowy. Bardzo dziękujemy przybyłym Gościom za przybycie oraz za miłe pamiątkowe wpisy pozostawione w Kronice Domu.

Loading ....

15.09.2017: SENIORZY U GAŹDZINY PODHALA

Dziś Seniorzy naszego Domu: p.Józef T., p.Henryk, p.Józef K., p.Alojzy, p.Stanisław, p.Józef T. oraz p.Wiktor wybrali się pod opieką pani Moniki i pani Krysi do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu, by tam pokłonić się Matce Boskiej Królowej - Gaździnie Podhala, wziąć udział w nabożeństwie oraz spojrzeć na piękny Ogród Różańcowy usytuowany tuż za Sanktuarium.

Loading ....

PAŹDZIERNIK 2017

16.10.2017: SEANS "DWIE KORONY" W CINEMA CITY KRAKÓW

Grupa 28 Mieszkańców wybrała się dziś wraz z p.Marysią i p.Edytą do Cinema City Zakopianka, by na dużym ekranie śledzić losy głównego bohatera filmu "Dwie korony" – Ojca Maksymiliana Marii Kolbego, granego przez Adama Woronowicza. Po seansie grupa udała się na spacer do pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po chwili modlitwy – również w intencji papieża Jana Pawła II z okazji obchodów Dnia Papieskiego – wycieczkowicze zakupili pamiątki.

Loading ....

19.10.2017: ZŁOTA JESIEŃ POD ŚNIEŻNICĄ

Liczna grupa Mieszkańców DPS Kasina Wielka, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych i tegorocznej złotej jesieni, wybrała się dziś na spacer do Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno – Rekreacyjnego na zboczu góry Śnieżnica, na którego terenie rozpalili ognisko, upiekli pyszne kiełbaski, a po chwili odpoczynku po trudach wędrówki zagrali w gry ruchowe z piłką.

Loading ....

22.10.2017: MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM

Miesiąc październik poświęcony jest Matce Boskiej Różańcowej, zatem każdego dnia Mieszkańcy naszego Domu gromadzą się z różańcem w ręku, by oddać Jej cześć i wyprosić potrzebne łaski. Kilkoro z nich poprowadziło również jedno z codziennych nabożeństw różańcowych – rozważania oraz modlitwę - w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej, po którym Mieszkańcy wzięli udział we mszy świętej.

Loading ....

25.10.2017: "JESIEŃ NA FOLWARKU" W ŁĘTOWNI

Dziś reprezentacja naszego Domu w składzie: p.Damian, p.Grzegorz, p.Marek, p.Andrzej oraz p.Krzysztof pod opieką pani Moniki bawiła się w Łętowni wraz z delegacjami innych Domów jak i Gospodarzami spotkania, tańcząc w rytm przebojów góralskich (i nie tylko). Panowie wytańczeni i zadowoleni powrócili do Kasiny Wielkiej, dziękując za świetną zabawę taneczną oraz poczęstunek i upominki.  

Loading ....

25-26.10.2017: ODWIEDZAMY GROBY ZMARŁYCH MIESZKAŃCÓW DPS

Każdego roku docieramy w miejsca, gdzie spoczywają Mieszkańcy naszego Domu, by pochylić się nad ich grobami z chwilą modlitwy, zostawić symboliczną wiązankę oraz zapalić znicz – iskrę niegasnącej pamięci...

Loading ....

26.10.2017: SPOTKANIE RÓŻAŃCOWE W DPS MSZANA DOLNA

"Zdrowaś Maryjo, łaski pełna..." - dziś panowie: Dariusz, Damian, Stanisław, Marek oraz Franciszek wraz z panią Marysią powtarzali słowa modlitwy różańcowej oraz wsłuchiwali się w rozważania kolejnych tajemnic Różańca Świętego w pobliskiej Mszanie Dolnej. Gospodarze Domu przygotowali także tematyczny quiz, którego uczestnicy – w tym rownież nasi Mieszkańcy - zdobyli ciekawe upominki.


LISTOPAD 2017

03.11.2017: 70. URODZINY PANA JERZEGO

Nie lada okazją do świętowania są imieniny lub okrągłe urodziny Mieszkańców naszego Domu -  tym razem na pyszny urodzinowy tort zaprosił pan Jerzy, który skończył 70 lat! Nie obyło się bez odśpiewania gromkiego "Sto lat, sto lat" oraz wielu serdecznych życzeń, uwieńczonych wzniesieniem toastu dla uradowanego Jubilata.

W galerii obejrzeć można również - uwiecznione obiektywem aparatu – chwile, w których świętowaliśmy imieniny lub urodziny pozostałych Solenizantów.

Loading ....

16.11.2017: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W DPS RABKA ZDRÓJ

99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowaliśmy w Rabce Zdrój, maszerując uroczyście alejkami pobliskiego parku, oglądając przygotowane przez Personel oraz Mieszkańców Domu tematyczne wystąpienie oraz śpiewając wspólnie patriotyczne pieśni. Panowie jak i pozostali zgromadzeni Goście mieli także za zadanie wykonanie prac plastycznych o tematyce patriotycznej. Skorzystali również ze słodkiego poczęstunku Gospodarzy.

Loading ....

23.11.2017: ZABAWA ANDRZEJKOWA

Tego popołudnia Dom Strażaka w Kasinie Wielkiej wypełnił się taneczną muzyką na żywo, dzięki muzykom niezawodnego zespołu SWING, a Personel oraz Mieszkańcy naszego Domu, wcielając się w rolę Gospodarza spotkania – zadbali o imprezowy wystrój sali oraz pyszny ciepły i słodki poczęstunek. Gościliśmy miłośników andrzejkowych zabaw z Łętowni, Mszany Dolnej, Szczyrzyca, Ojcowa, Nowego Sącza, Limanowej, Krakowa, Rabki Zdrój, Raby Niżnej oraz Zbyszyc. Nie trzeba było długo zapraszać do tańca – nogi bowiem same rwały się na parkiet! Nie zabrakło tradycyjnych andrzejkowych – często zaskakującyh - wróżb oraz głośneg "Sto lat", życzeń i słodkich upominków dla głównych bohaterów imprezy – Solenizantów Andrzejów. Zabawa trwała do późnego wieczora, a Goście opuszczając progi strażnicy otrzymywali pamiątkowy drobiazg i podziękowania za przybycie i świetną zabawę.

Loading ....

29.11.2017: ZWIEDZAMY WAWEL

Reprezentatywna grupa Mieszkańców naszego Domu zwiedziła dziś wraz z panią Lucyną i panią Ulą Zamek Królewski na Wawelu, a konkretnie obejrzeli wystawę "Wawel zaginiony" oraz zdobyli wiele ciekawych informacji o tym miejscu. Następnie wycieczkowicze spacerowali uliczkami Starego Miasta, by trafić na Krakowski Rynek i nabyć pamiątki oraz bożonarodzeniowe stroiki na odbywającym się tam już Kiermaszu Świątecznym.

Loading ....

29.11.2017: "MAGIA ZMIENIA ŚWIAT" W DPS KRAKÓW

Odpowiadając na zaproszenie Personelu oraz Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55 w Krakowie grupa naszych Mieszkańców wzięła tamże udział w zabawie andrzejkowej, której głównymi atrakcjami były: dobra muzyka, koncert z mandoliną, piękne stroje, poczęstunek, wróżby ukryte w ciasteczkach, a przede wszystkim lanie wosku przez ucho od klucza. Na odważnych czekała wróżbitka Teresa, a przyszłość, którą im wróżyła nie zawsze okazywała się świetlaną. Za andrzejkowy czas spędzony w stolicy Małopolski dziękują: p.Andrzej, p.Jerzy, p.Andrzej W., p.Krzysztof, p.Marian oraz p.Dariusz.


GRUDZIEŃ 2017

06.12.2017: WIZYTA MIKOŁAJA ORAZ SPOTKANIE Z NIM W DPS MSZANA DOLNA

Na dzień wspomnienia świętego Mikolaja, biskupa, wielu grzecznych Mieszkańców DPS Kasina Wielka czeka niecierpliwie już od dawna – bowiem Gość, który dziś przybył obdarował ich prezentami. Nie obyło się bez recytacji wierszy, śpiewu piosenek i wykonania innych zadań, o które w ramach wdzięczności za podarek prosił Mikołaj.

Wprost spod Śnieżnicy Gość wybrał się do Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, zatem nasi Mieszkańcy – p.Andrzej, p.Damian, p.Andrzej, p.Mariusz, p.Krzysztof oraz p.Tadeusz pomogli mu dźwigać worek z prezentami, za co Gospodarze tamtejszego Domu podziękowali kawą, słodkim poczęstunkiem, quizem dotyczącym życia Świętego Mikołaja, tańcami oraz kolejnymi podarkami. Zapraszamy Mikołaja znów za rok.

Loading ....

08.12.2017: KINOWY HIT – "LISTY DO M 3" W RABCE ZDRÓJ

Nasi "kinomaniacy" oglądnęli dziś w rabczańskim kinie Śnieżka kolejną część przygód  Mikołaja, którego tym razem zagrał Tomasz Karolak, obok m.in. Agnieszki Dygant i Piotra Adamczyka. Ta romantyczno – świąteczna komedia wprowadziła już Mieszkańców naszego Domu w świąteczny klimat.

Loading ....

18.12.2017: ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. "EKOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

11 grudnia br. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac biorących udział w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, który polegał na wykonaniu stroików bożonarodzeniowych z użyciem przede wszystkim materiałów naturalnych.

W zmaganiach konkursowych wziął także udział Mieszkaniec naszego DPS – pan Grzegorz, który pod czujnym okiem Terapeuty Zajęciowego przygotował udekorowaną świecę w kształcie choinki na podłożu z drewna sosnowego i choiny, przyozdobionej fasolą białą i czerwoną, orzechami włoskimi oraz suszonymi owocami. Podczas oceny prac brano pod uwagę: nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia, oryginalność kompozycji, brak elementów gotowych, estetykę wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, samodzielność wykonania. Prace były oceniane w 4 kategoriach wiekowych. Na ogłoszony konkurs łącznie wpłynęło 154 prac konkursowych, w tym 11 prac z organizacji pozarządowych w tym grup senioralnych, a wyniki w tej kategorii prezentują się następująco: miejsce I: Koło Gospodyń Wiejskich Świdnik-Owieczka, miejsce II: Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, MIEJSCE III: Grzegorz J. - Dom Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej! Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Gratulacje panie Grzegorzu!

Loading ....

22.12.2017: SZKOLNA WIGILIA

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej zorganizowała kolejną już Szkolną Wigilię, w której wzięli udział także Mieszkańcy naszego Domu. Pan Damian, p.Franciszek, p.Aureli, p.Tadeusz oraz p.Stanisław pod opieką pani Ireny  łamali się z Organizatorami spotkania tradycyjnie opłatkiem, składając świąteczne życzenia, skorzystali ze słodkiego poczęstunku oraz bawili się do muzyki "na żywo" granej przez szkolny zespół.


ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017

Już od początku miesiąca budynek Domu nabrał świątecznego wyglądu oraz zapachu. Mieszkańcy wysyłali kartki do bliskich ze świątecznymi życzeniami, przygotowywali dekoracje oraz ubierali choinkę. Wielu przystąpiło do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Po uroczystej Wieczerzy Wigilijnej, poprzedzonej modlitwą oraz tradycyjnym łamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń, głośno śpiewali kolędy i pastorałki oraz otrzymali zgromadzone pod choinką świąteczne prezenty. Pierwszy i Drugi Dzień Świąt, podczas których obchodzimy pamiątkę Narodzin Pana, Mieszkańcy spędzili na udziale w Mszy Świętej w parafialnym kościele, kolędując głośno i radośnie w budynku oraz częstując się świątecznymi smakołykami przygotowanymi przez Personel w kuchni, bowiem "w dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia!"

 

printFrom: http://dpskasinawielka.com.pl/wydaarzenia-roku-2017.html
Accessibility statementStrona domowaMapa stronySzukajContactUp